Technologiczne innowacje w zmywarkach do naczyń

Nie od dziś wiadomo, że zmywanie naczyń w zmywarce to oszczędność wody i duża wygoda dla każdej pani domu. Jednak producenci zmywarek nie spoczywają na laurach i stale udoskonalają swoje urządzenia, wprowadzając coraz to nowsze funkcje. Czym mogą pochwalić się najnowocześniejsze modele tego typu urządzeń?

W jakim zakresie producenci ulepszają nowoczesne zmywarki?

Kolejne modele zmywarek pojawiające się na rynku są doskonalone pod względem takich parametrów jak ilość miejsca wewnątrz urządzenia, czas pracy, czy zużycie energii i wody. Przestrzeń wewnątrz zmywarki można wykorzystać efektywniej za sprawą koszy modułowych i składanych uchwytów.

Jeśli zaś chodzi o czas zmywania, to godne uwagi są takie funkcje jak opóźnienie startu, program pracy nocnej czy program szybkiego suszenia. Wodę w zmywarkach oszczędza się natomiast za sprawą czujników, funkcji połowy załadunku czy też wykorzystania wtórnego wody z płukania do kolejnego mycia wstępnego.

zmywarka

To jednak nie wszystkie nowinki technologiczne, jakie spotkamy we współczesnych zmywarkach. Przejdźmy więc do przykładów konkretnych rozwiązań i funkcji.

Naturalne suszenie

Jeśli naczynia w zmywarce wyschną naturalnie, możliwe będzie obniżenie kosztów zużycia energii, dlatego zmywarka Amica DFM66C8EOIBD automatycznie uchyla drzwiczki po zakończonym cyklu, a funkcja ta określana jest mianem OpenDry.

Powietrze wydobywające się z wnętrza zmywarki ma temperaturę nie wyższą niż 40 stopni Celsjusza, zatem skutecznie dosusza naczynia, ale nie daje efektu skroplin na meblach wokół urządzenia. Teraz nie musimy pamiętać, aby samodzielnie uchylić drzwiczki i możemy bez obaw nastawić zmywarkę na noc. 

Dezynfekcja parą

Para stosowana jest dzisiaj w wielu urządzeniach AGD, w tym między innymi w pralkach czy właśnie w zmywarkach. Dzięki funkcji parowej można w ekologiczny sposób dezynfekować przedmioty, czyli pozbywać się z nich drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wiele nowoczesnych zmywarek posiada dzisiaj funkcję pary, którą stosuje pod koniec cyklu mycia. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zagwarantowanie naczyniom maksymalnego połysku i szybsze suszenie, ponieważ stosowana para ma wysoką temperaturę. 

Automatyczne dozowanie

Wiele zmywarek dba dzisiaj nie tylko o oszczędność wody i prądu, ale również o oszczędność detergentów. Jedną z nich jest zmywarka Beko BDIS38040A z systemem autodozowania. Dzięki niemu nie trzeba za każdym razem dolewać środka myjącego przed nastawieniem wybranego cyklu pracy.

Z reguły wystarczy uzupełnić zbiornik raz w miesiącu, a zmywarka sama będzie pobierała odpowiednią jego ilość na dany program mycia naczyń. To bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dlatego, że pozwala obniżyć ilość marnujacego się środka, ale również z powodu oszczędności czasu.

Nastawianie zmywarki sprowadza się dzięki temu jedynie do jej załadowania i uruchomienia. Jeśli zaś połączymy tę funkcję z opóźnionym startem, możemy powiedzieć, że zmywarka sama zajmuje się brudnymi naczyniami. 

Bardziej błyszczące szkło

Problemem wielu zmywarek jest matowienie szkła czy pozostawianie na nim nieestetycznych smug. Nabłyszczacz nie zawsze stanowi rozwiązanie w takiej sytuacji, dlatego warto wiedzieć, że istnieją dzisiaj zmywarki, które analizują poziom twardości wody znajdującej się w urządzeniu i zmiękczają ją.

Dzięki temu szkła są bardziej błyszczące, a sama zmywarka dłużej cieszy niezawodną pracą, ponieważ kamień nie osiada na jej newralgicznych częściach. 

Obsługa z poziomu smartfona

W dzisiejszych czasach za maksimum zaawansowania technologicznego uznaje się możliwość połączenia sprzętu AGD z aplikacją na telefon. Oferuje to między innymi zmywarka Bosch SMS4HTI31E.

Sprzęt łączy się z aplikacją, która pozwala sterować urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to, że jeśli zapomnisz włączyć zmywarkę, możesz zrobić to siedząc za biurkiem w pracy.

Poza tym, aplikacja daje dostęp do informacji o stanie technicznym urządzenia i dostarcza wskazówek na temat jego najefektywniejszego użytkowania. 

Program mycia zmywarki

Bez czystej zmywarki nie ma czystych naczyń, dlatego o stan wnętrza tego urządzenia trzeba dbać regularnie. Ułatwia to specjalny program, służący do usuwania osadów w trakcie dedykowanego cyklu, który odbywa się bez załadunku, w wysokiej temperaturze.

Efektem korzystania z takiego programu jest nie tylko czystość zmywarki, ale również usunięcie kamienia czy pozostałości detergentów. Czyszczona regularnie zmywarka będzie pachniała świeżością i pracowała bez zakłóceń. Zapewni też większy połysk naczyniom. 

Automatyka sensorowa

Współczesne zmywarki mogą zaoferować użytkownikom skrócony czas mycia naczyń z tymi samymi efektami czystości. Jak to możliwe? Za sprawą sensorów, które wykrywają poziom załadunku i stan zabrudzenia naczyń, dostosowując potem ilość, temperaturę i czas mycia do faktycznych potrzeb.

Większe ilości wody są potrzebne do namaczania bardzo brudnych naczyń, ale kiedy talerze czy miski nie mają zaschniętych zabrudzeń, zmywarka może umyć je szybciej, oszczędzając przy tym wodę i prąd. 

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl