TBS Ruda Śląska buduje 99 mieszkań – nie trzeba wpłacać partycypacji!

W Rudzie Śląskiej powstaje 99 mieszkań do których można się wprowadzić bez konieczności płacenia partycypacji która zwykle wynosi 25% wartości mieszkania.

Można już składać wnioski do TBS-u. Jest szczególna inwestycja i wydaje się całkiem atrakcyjna z punktu widzenia przyszłego lokatora, posiadanie gotówki w kwocie 25% wartości mieszkania jest czasem przeszkodą do otrzymania mieszkania, w tym przypadku TBS Ruda Śląska wyszła na przeciw oczekującym na mieszkanie.

Oddanie mieszkań odbędzie się w dwóch etapach, w pierwszym etapie oddanych będzie 66 mieszkań a w drugim etapie 33. Inwestycja budowlana odbywa się przy ul. Kędzierzyńskiej i Czempiela. Miasto wniesie w budowę mieszkań aż 5,5 mln zł które pójdą na pokrycie partycypacji w kosztach budowy przyszłych lokatorów.

Wielkie plany inwestycyjne TBS „Dombud”

TBS „Dombud” ogólnie planuje postawić 5 budynków a łączna ilość mieszkań to 165. Mieszkania bez partycypacji będą w standardzie „pod klucz” a ich metraże wahać się będą od 46 do 73 m kw. Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiedziało już, że pierwszeństwo w przydziale mieszkań będą mieć rodziny z dziećmi. Druki które należy wypełnić znajdują się pod adresem www.rudaslaska.bip.info.pl lub są do pobrania w Urzędzie Miasta.

3.7/5 - (11 votes)