TBS Pszczyna buduje osiedle, powstanie aż 200 nowoczesnych mieszkań!

Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyłoniło zwycięzcę na projekt osiedla które powstanie w Pszczynie przy ul. Cieszyńskiej w Łące. Powstanie 10 budynków wielorodzinnych tj około 200 mieszkań o metrażach od 49,76 do 63,10 m kw.

Gdy budynki już powstaną, zarządzać nimi będzie PTBS. Lokale które powstaną będę wyłącznie na wynajem, nie będzie możliwości zakupu mieszkania. System TBS jest skierowany bezpośrednio do osób/rodzin których nie stać na zakup mieszkania za gotówkę lub na zaciągnięcie praktycznie dożywotniego kredytu aby pozyskać środki na zakup. Koszt najmu lokalu będzie na poziomie 10 zł za m kw.

PTBS już w lutym 2016 roku ogłosił konkurs na projekt budynków mieszkalnych a także na koncepcję zagospodarowania terenu całego osiedla. Wyniki konkursu ogłoszono na początku maja tego roku. Wygrały dwie firmy z Rybnika. Projekt z pewnością robi wrażenie, jest nowoczesny i zakłada najnowsze rozwiązania technologiczne co ma przełożyć się na komfort osób mieszkających na osiedlu w Łąkach.

Ile będzie kosztować inwestycja Pszczyński TBS?

Wstępne kalkulacje zakładają kwotę około 25 mln. zł. Proces budowy będzie trwał około kilku lat. Już wkrótce PTBS przygotuje projekt budowlany a już jesienią Pszczyński TBS złoży wniosek o dofinansowanie budowy 200 mieszkań do Banku Gospodarstwa Krajowego. Jeśli wszystkie procedury pójdą gładko, roboty budowlane ruszą jeszcze w 2018 roku.

A tak wyglądają wizualizacje osiedla w Pszczynie przy ul. Cieszyńskiej

Rate this post