TBS Motława przeznaczy 37 mln zł. na budowę mieszkań

TBS Motława chce przeznaczyć 37 mln zł na budowę czterech budynków które wejdą w skład kwartału ulic Kietursiaka – Wróbla – Szczygła i Reduta Wyskok. Już we wrześniu 2016 r. TBS Motława złoży wniosek od BGK dofinansowanie inwestycji.

Motławski TBS już w przyszłym roku planuje wybudować pierwszy z czterech budynków mieszkalnych. Budynek pomieści 22 mieszkania czynszowe na wynajem. Mieszkańcy Gdańska mogą spodziewać się, że rodziny z dziećmi będą traktowane priorytetowo. Realizacja całej inwestycji uzależniona będzie od tego czy BGK udzieli TBS-owi pożyczki z programu społecznego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Motława zapowiada złożenie wniosku o pożyczkę do BGK we wrześniu tego roku. Wysokość pożyczki będzie oscylować w okolicy 40% wartości całej inwestycji. BGK jest w stanie pożyczyć nawet do 70% inwestycji jednak Gdański TBS takiej kwoty nie potrzebuje, bo jak stwierdza, tak wielka suma pożyczki znacząco wpłynęła by na wysokość czynszu w mieszkaniach. Resztę środków na inwestycję TBS Motława chce pozyskać z środków własnych, gminy i partycypacji przyszłych najemców.

Pierwszy powstanie budynek przy ul. Kieturakisa. Jest akceptacja konserwatora zabytków. Metraż mieszkań w tym budynku będzie oscylować w okolicach 40 mkw. W zależności od tego jak szybko uda się pozyskać środki od BGK budowa może zacząć się już w przyszłym roku i potrwa około jednego roku. Natomiast budowa całego kwartału ma potrwać około 4-5 lat. Szybkość powstania kwartału jest uzależniony od możliwości finansowych Spółki oraz wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego. TBS Motława aby przyspieszyć realizację projektu planuje wystawić na sprzedaż całkiem atrakcyjny teren w kwartale ul. Zamkowej – Browarna – Osiek i Panieńska. Taki ruch Motławskiego TBS-u znacząco przyspieszy powstanie kwartału TBS.

Rate this post