TBS Chełm oddaje kolejne mieszkania na ul. Synów Pułku

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Chełmie kończy budowę czwartego z budynków przy ulicy Synów Pułku. Do podziału trafiło 28 mieszkań o różnych metrażach, do wzięcia jest jeszcze 7 mieszkań o metrażu 52 mkw. Nie dziwi fakt, że zostały te największe mieszkania, dziś szukając sposobu na życie i oszczędności wolimy mieszkać w mniejszych mieszkaniach, które kosztują mniej w kosztach partycypacji oraz miesięcznego czynszu.

W sumie TBS Chełm zarządza 6 budynkami, gdzie mieszkają 204 rodziny. Budynek przy ul. Synów Pułku będzie zbudowany z czterech kondygnacji, w budynku znajdą się 3 klatki. Metraże mieszkań wahają się od 40,08 do 57,5 mkw, te najmniejsze lokale nie są już dostępne w ofercie lokalnego TBSu.

TBS Chełm rozrasta się z roku na rok

Pierwszy budynek, który postawił Chełmski TBS znajduje się przy ul. Kińczyka. Kolejne dwa budynki znajdują się przy ul. Przemysłowej, a także osiedle przy ul. Synów Pułku, które pomieści jeszcze kilka budynków, które wejdą w skłąd TBS-owskiego osiedla.

Zainteresowanie mieszkaniami TBS w Chełmie

Prezes chełmskiego TBS Adam Mazurek oznajmia, że oferta Towarzystwa cieszyła się dość dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Chełma. Pierwsze umowy najmu z lokatorami podpisane zostały w początkowej fazie powstawania budynku. Warunki aplikowania o mieszkanie są takie jak w pozostałych Towarzystwach, partycypacja na poziomie około 30% wartości mieszkania, udokumentowane dochody (także praca za granicą) Adam Mazurek podkreśla, że oferta Towarzystwa jest bardzo atrakcyjna, mieszkańcy nie ponoszą żadnego ryzyka kredytowego. Wszystko na siebie bierze TBS Chełm następnie lokator przez 25 lat odprowadzać będzie część zaciągniętego kredytu przez TBS w formie comiesięcznego czynszu.

Rate this post