Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Na warszawskim Torwarze w sobotę 6 marca br., miała miejsce inauguracja 28. targów mieszkaniowych „Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE”, prezentujących ofertę rynku nieruchomości przeznaczoną dla mieszkańców Warszawy i okolicznych powiatów województwa mazowieckiego.

Podczas Targów Podsekretarz Stanu Piotr Styczeń spotkał się z osobami zainteresowanymi skorzystaniem z rządowego programu wspierania rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, znanego pod nazwą „Rodzina na Swoim”. Pytania dotyczyły przysługujących uprawnień do otrzymania wsparcia, kredytobiorców prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe, sytuacji prawnej spadkobierców nieruchomości, a także możliwych zmian w wysokości oferowanych dopłat i wskaźnikach referencyjnych służących do ich wyznaczania. Odpowiadając wiceminister P. Styczeń wyjaśniał, że program jest tak skonstruowany, aby swoim działaniem wzmacniał zarówno popyt na rynku nieruchomości, jak i podaż przede wszystkim z rynku pierwotnego. Wszelkie zmiany i uaktualnienia w nim powinny być oczekiwane i postrzegane w perspektywie wygaszania jego funkcjonowania w ciągu najbliższych pięciu lat i tworzenia nowych narzędzi wspierania budownictwa mieszkaniowego.

Targi „Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE” są, zdaniem fachowców obserwujących rynek nieruchomości, największą i najpopularniejszą imprezą targową poświęconą szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości. Ich celem jest możliwie najpełniejsza prezentacja oferty rynku mieszkań, domów i kredytów oraz pomoc osobom zainteresowanym w przebrnięciu przez formalności związane z zakupem własnego „M”. Osoby takie mają możliwość zapoznania się w jednym miejscu i czasie z ofertami deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych oraz banków oferujących kredyty hipoteczne. Targowi goście mogą brać udział w otwartych wykładach, prowadzonych przez niezależnych specjalistów, poświęconych współpracy z deweloperami, bezpieczeństwu transakcji, kredytom, podatkom i ulgom związanym z zakupem nieruchomości.

Gościem specjalnym imprezy, objętej honorowym patronatem między innymi przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, była warszawska dzielnica Ursynów, która podczas trwania targów prezentowała zwiedzającym gościom zalety związane z zamieszkiwaniem na jej terenie.

Rate this post