Targi Budownictwa INTERBUD 2010 w Łodzi

Branża budowlana dała sobie radę z kryzysem. W grudniu ub. roku odnotowaliśmy wzrost podpisanych kontraktów na budowę mieszkań o 22 procent w porównaniu z grudniem 2008 r. Dziękuję, że nie poddaliście się kryzysowi – powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk 11 lutego br., podczas otwarcia XVII edycji Targów Budownictwa INTERBUD w Łodzi.

Wyróżnikiem łódzkich targów są imprezy towarzyszące. W tym roku w programie targów znalazły się m.in.: XII Ogólnopolska Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego, VII Forum Budownictwa Wiejskiego, Forum Bezpieczeństwa Pracy, oraz Giełda Domów i Mieszkań. Odbywa się także dwudniowe Ogólnopolskie Spotkanie Inspektorów Nadzoru Budowlanego.

Po raz pierwszy prezentowany jest projekt zatytułowany NOWE CENTRUM ŁODZI. To unikatowe przedsięwzięcie rewitalizacyjne dotyczące zabudowy w centrum miasta, a dokładnie pierwszego etapu prac związanych z EC I, wyszło z fazy projektowej. Z dokonaniem łódzkich i poznańskich architektów można zapoznać się podczas multimedialnej wizualizacji. Koordynator projektu, Spółka „EC I Łódź Miasto Kultury” prezentuje na swoim stoisku zaawansowanie prac, jak również zamierzenia na ten rok i następne lata.

Pierwszego dnia Targów rozpoczęła obrady XII Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego. Uczestniczą w niej prezesi i członkowie rad nadzorczych Towarzystw Budownictwa Społecznego, prezydenci i burmistrzowie miast, przedstawiciele urzędów wojewódzkich i powiatowych. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się głównie wokół kierunków zmian w programie społecznego budownictwa czynszowego. Zagraniczni goście przedstawią prezentację społecznego budownictwa czynszowego w Unii Europejskiej na przykładzie francuskim.

Drugi dzień obrad poświęcony będzie także nisko energetycznemu budownictwu mieszkań komunalnych i socjalnych wraz z kompleksowym finansowaniem Banku Ochrony Środowiska.

Jednym z ważniejszych elementów targowej ekspozycji jest oferta domów i mieszkań, podczas której prezentowane są nowe inwestycje polskich deweloperów i projekty realizowane na lokalnym rynku. Każdy zwiedzający może spotkać się z architektami oraz zdobyć budowlane poradniki i wydawnictwa.

Rate this post