Suszarka na pranie, odkurzacz pionowy i płyta indukcyjna – sprzęty które znacznie ułatwią Ci życie!

Unowocześnianie sprzętu gospodarstwa domowego ma na celu przede wszystkim ułatwienie nam codziennych obowiązków. Jedne funkcje służą skróceniu nakładu czasu, inne wysiłku, a jeszcze inne oszczędzają nasze pieniądze poprzez mniejsze zużycie wody czy prądu. Jakie urządzenia AGD warto więc wymienić w swoim domu na najnowsze? 

Oszczędna suszarka na pranie

W dzisiejszych czasach coraz częściej jesteśmy zachęcani do zakupu niezbyt popularnego sprzętu, jakim jest suszarka na pranie. Takie urządzenia doskonale wpisują się bowiem w ekologiczne trendy modowe.

Suszenie odzieży w suszarce bębnowej dba o stan włókien, a co za tym idzie chroni ubrania przed szybkim niszczeniem się – pozwala więc nosić je dłużej. To jednak niejedyna zaleta suszarki elektrycznej. 

Po pierwsze, taki sprzęt rozwiązuje problem mokrego prania rozstawionego najczęściej w salonie czy sypialni oraz gromadzącej się przez to wilgoci. 

Po drugie, ułatwia i przyspiesza domowe obowiązki – pranie z pralki przekładamy po prostu do bębna suszarki, a potem układamy na półkach, czyli bez rozwieszania i zbierania odzieży po wyschnięciu. 

Po trzecie, ubrania wyjęte z suszarki są po prostu przyjemniejsze w noszeniu – mają bardziej świeży zapach, są miękkie i puszyste. 

Jak wybrać oszczędną suszarkę na pranie?

Nic prostszego, wystarczy zwrócić uwagę na jej klasę efektywności energetycznej. Modele oznaczone jako A+++ będą najkorzystniejsze dla naszego portfela.

Możemy także sprawdzić ich roczne zużycie energii i przeliczyć realny koszt użytkowania takiego sprzętu w odniesieniu do jednego roku. Pozwoli to porównać eksploatację suszarki do innych urządzeń, z których korzystamy na co dzień, jak lodówka czy telewizor.

Wydajny odkurzacz pionowy

Najlepsze odkurzacze pionowe to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią upychać tego typu urządzeń po szafach i chcą zawsze mieć je pod ręką. Taki sprzęt prezentuje się estetycznie i nowocześnie, dlatego można powiesić go na dowolnej ścianie. 

Odkurzacze pionowe dzielimy na te zasilane sieciowo oraz bezprzewodowe, czyli zasilane bateryjnie. Największą popularnością cieszą się te ostatnie, ponieważ ich zasięg pracy jest ograniczony jedynie przez pojemność wbudowanego akumulatora.

Wybierając bezprzewodowy odkurzacz pionowy, musimy zdecydować się na kompromis pomiędzy mocą, pojemnością baterii a wagą sprzętu. Mocniejszy model będzie szybciej się rozładowywał, a ten z bardzo pojemnym akumulatorem może okazać się ciężki i nieporęczny.

Wydajny odkurzacz pionowy to zatem sprzęt, który pozwoli odkurzyć całe mieszkanie na jednym ładowaniu baterii.

Zanim wybierzemy idealny model odkurzacza pionowego, zwróćmy uwagę na takie detale, jak:

  • funkcja dwa w jednym, czyli dodatkowy odkurzacz ręczny,
  • pojemność zbiornika na kurz i sposób jego opróżniania,
  • funkcja regulacji mocy ssącej, 
  • dodatkowe końcówki ssące, na przykład ssawka szczelinowa czy szczotka do tapicerki,
  • głośność pracy,
  • rodzaj zastosowanych filtrów powietrza.

Dobra płyta indukcyjna

kuchnia

O wymianie starej płyty gazowej lub ceramicznej na płytę indukcyjną powinny pomyśleć w szczególności te osoby, które w swoim domu korzystają z paneli fotowoltaicznych. Nowoczesne płyty są energooszczędne, a przede wszystkim bardziej bezpieczne niż kuchenki zasilane gazem.

Dają także swojemu użytkownikowi większą kontrolę podczas gotowania i świetnie prezentują się w kuchni. Ich zaletą jest również nienagrzewanie uchwytów garnków i brak zabrudzeń na ich dnie czy bokach. 

Jak wybrać dobrą płytę indukcyjną? Poza klasą efektywności energetycznej warto zwrócić uwagę także na łatwość utrzymania płyty w czystości, ilość regulowanych poziomów mocy czy zabezpieczenie przed dziećmi.

Istnieją takie modele płyt indukcyjnych, które same dostosowują wielkość pola grzania do rozmiaru naczynia, a nawet automatycznie uruchamiają zawieszony nad nimi okap. Wybierając płytę indukcyjną, warto zwrócić uwagę także na tempo jej rozgrzewania. Niektóre sprzęty są w stanie zagotować wodę w garnku czy czajniku w mniej niż minutę!

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl