Stoliki kawowe szklane – szyk, elegancja, uniwersalność

Stoliki kawowe to meble, które bez wątpienia dodają wnętrzu uroku. Nie ujmuje to oczywiście ich funkcji praktycznej. I choć stoliki kawowe występują w różnych odsłonach, jeśli chodzi  materiał, z którego są wykonane, to stoliki szklane są od dłuższego jednymi z chętniej wybieranych.

Stolik kawowy to mebel z długą historią. Choć nazwa tego mebla funkcjonuje od epoki wiktoriańskiej, to stolików kawowych – co jest logiczne – zaczęto używać w Europie wraz z pojawieniem się na kontynencie kawy. Czyli w wieku XVII. Takie stoliki istniały też w samym Imperium Osmańskim.

Długa historia tego mebla potwierdza fakt, że jest on nie tylko urokliwy, ale i funkcjonalny, dlatego warto mieć go w swoim salonie. Dodatkowo style stolików kawowych i ich projekty zmieniają się tak, by dostosować je do panujących trendów wystroju wnętrz. Stolik szklany kawowy jest na to najlepszym dowodem.

Szklane stoliki kawowe – zalety

Poza tym, że stolik kawowy szklany to funkcjonalny mebel ze szklanym blatem z hartowanego szkła (który jest wytrzymały), to jest on bardzo elegancki. Dzieje się tak właśnie dzięki szklanemu blatowi i przeważnie elementom wykonanym ze stali nierdzewnej. Taka kompozycja to nie tylko odporność stolika na uszkodzenia mechaniczne, ale minimalistyczny i szlachetny design.

Jest on dziś szczególnie modny, jednak minimalizm to nurt bardzo uniwersalny nigdy nieprzemijający. Jest on też głównym wyznacznikiem elegancji.  Warto też do zalet takich stolików dodać to, że są one bardzo łatwe w konserwacji. Dodatkowo szklane stoliki kawowe to wiele ich odsłon, dzięki czemu łatwo dobrać je nie tylko do wnętrza, ale i do naszych potrzeb. Ale o tym w dalszej części tekstu.

Szklany stolik kawowy – do jakiego wnętrza

Stoliki kawowe szklane z racji tego, że są konstrukcjami minimalistycznymi i lekkimi, pasują do wnętrz nowoczesnych czy też nawet loftowych. W nich to wskazana jest pewna surowość lub nawet sterylność. Stolik szklany kawowy sprawdzi się także w coraz modniejszym w ostatnim czasie stylu nowojorskim, który cechuje szyk i elegancja. Taki stolik nie przytłacza aranżacji swoją konstrukcją.

Stolik kawowy szklany o geometrycznej formie pasuje do takiego wnętrza idealnie. Stolik ze szklanym blatem i chromowanymi metalowymi nóżkami czy podstawą sprawdzi się też w stylu glamour. To styl elegancki, ale i eklektyczny łączący w sobie elementy różnych aranżacji. Poza tym cechuje go wykorzystanie elementów szklanych, świecących i połyskujących.

Stoliki kawowe szklane – szyk, elegancja, uniwersalność

Stolik szklany kawowy – jak wybrać

Wybierając stolik kawowy, zwróć uwagę na jego rozmiar. Dobrze jest pamiętać o tym, że na stoliku kawowym stawia się nie tylko filiżanki z napojem, ale także talerzyki z deserem, a też często są na nim kładzione np. gazety. Warto wziąć także pod uwagę wysokość stolika, tak by wygodnie było z niego korzystać.

Dobry wybór to także stolik z dodatkowymi funkcjami, które pełnią półki umieszczone pod blatem. Nowoczesne stoliki tego typu do salonu to także różne kształty blatów: okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe.

Warto jest dopasować je pod względem funkcjonalności i panującego w pomieszczeniu stylu. Z całą pewnością miłośników niebanalnych i oryginalnych rozwiązań ucieszy fakt, że szklane blaty występują także w mniej konwencjonalnych kształtach.

Stoliki kawowe szklane to szeroka oferta. Wśród propozycji od sprawdzonych producentów na pewno znajdziemy taki stolik, który spełni nasze oczekiwania, a dodatkowo będzie – dzięki perfekcyjnemu wykonaniu – cieszył nas przez długi czas.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl