Stolik kawowy ze szkła – znak nowoczesności czy już przeżytek?

Żaden funkcjonalny salon nie może się obyć bez ławy czy stolika do kawy – to jedna z podstawowych części wyposażenia, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć komfortowy, przytulny kącik, gdzie można odpocząć. Trudno też wyobrazić sobie przyjęcie gości bez tak ważnego elementu. Do najpopularniejszych modeli stolików kawowych należą te wykonane ze szkła.

Czy jednak takie rozwiązanie wpisuje się w nowoczesny wystrój?

Stolik kawowy – okrągły czy prostokątny?

szklany-stolik-kawowy-ideal-medio-120-cm-transparentny

Decydując się na stół do kawy – bez względu na to, z jakiego materiału został wykonany – jedną z istotniejszych kwestii jest kształt blatu. Klasyczne, okrągłe modele są zdecydowanie najbardziej uniwersalne.

Pasują do wnętrza urządzonego w stylu glamour, ale równie efektownie będą się prezentowały w industrialnej aranżacji. Szklane stoliki kawowe z okrągłym blatem mogą zostać zarówno ustawione w tradycyjnym miejscu, przed kanapą, jak i obok niej – wówczas będą pełnić rolę wygodnej podstawki na najpotrzebniejsze przedmioty, takie jak pilot do telewizora.

Prostokątne czy też kwadratowe modele sprawdzą się natomiast w tych mieszkaniach, gdzie w salonie króluje narożnik. Znacznie łatwiej dopasować blat z kątem prostym w taki sposób, by osoby siedzące na kanapie miały komfortowy dostęp do rzeczy ustawionych na stole.

Jednocześnie nie rezygnujemy tutaj z estetycznego designu. Szklana ława kawowa ze złotymi, metalowymi nóżkami będzie robiła niezwykły efekt, który doskonale podkreśli eleganckie, klasyczne wnętrze i nie tylko.

Szklany stolik do kawy a trwałość

Wiele osób, zastanawiając się nad zakupem szklanego stolika kawowego, zastanawia się, czy to naprawdę dobre wyjście pod względem wytrzymałości. Często wydaje nam się, że tradycyjne drewniane modele będą zdecydowanie solidniejsze niż szkło. Jeśli korzystamy jednak z usług sprawdzonych producentów i dystrybutorów, nie musimy się o to obawiać.

Trudno będzie także zarysować czy wyszczerbić blat. Dbamy zatem nie tylko o wizualny efekt, ale też o bezpieczeństwo – nawet jeśli w domu są dzieci, nie ma ryzyka, że skaleczą się o uszkodzony fragment.

Stolik kawowy ze szkła – tak czy nie?

Stoliki i ławy kawowe wykonane ze szkła to tak naprawdę doskonałe połączenie idei designerskich mebli oraz nieśmiertelnej klasyki. Możemy je dopasować do dowolnego wnętrza – wystarczy zwrócić uwagę na to, z czego zrobione są nóżki i czy są w jakiś sposób zdobione.

W wystrojach industrialnych sprawdzą się metalowe, proste nogi pozbawione ozdób, z kolei zwolennicy naturalności z pewnością polubią modele z drewnianymi podstawami, wykonanymi np. z drewna tekowego.

Szklany stolik do kawy to także doskonale rozwiązanie, jeśli nasze mieszkanie nie jest zbyt duże. Przy niewielkim metrażu niezwykle ważne jest, by rozsądnie dobierać meble – zbyt masywne, ciężkie elementy będą przytłaczały całe wnętrze i zagracały je.

Tymczasem, dzięki szklanemu blatowi, nie tylko będziemy mieli gdzie postawić kubek z kawą, ale także unikniemy wrażenia przesady.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl