Sprzęt AGD, który znacznie ułatwia funkcjonowanie i utrzymanie domu…

Sprzątanie, gotowanie, pranie, a do tego jeszcze przyjmowanie gości… Czy istnieje uniwersalny sposób na ułatwienie sobie prowadzenia domu?

Okazuje się, że kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane sprzęty AGD. W które warto się wyposażyć, aby ułatwić sobie życie?

PHILIPS Aqua FC6729/01

Odkurzacz pionowy Philips FC6729

Bezprzewodowy Philips Aqua 5000 FC6729/01 (https://www.ceneo.pl/80935183) to właściwie urządzenie 3 w 1, które odkurza i myje podłogi jednocześnie, a także łatwo zamienia się w wygodny odkurzacz ręczny. Model wyposażono w nasadkę zasysającą 180 stopni (wciąga zanieczyszczenia z przodu i po bokach) oraz w akumulator zdolny do 50 minut ciągłej pracy. Produkt posiada też bardzo wydajną miniturboszczotkę, która doskonale zbiera kurz i brud. 

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w odkurzaczu jest podświetlenie LED, dzięki któremu nie pominiemy żadnych zanieczyszczeń. Sprzęt wykorzystuje też bardzo skuteczny system mycia na mokro, usuwający nawet do 99% bakterii, bez nadmiernego namaczania powierzchni. 

Urządzenie nie należy do hałaśliwych – pracuje z dźwiękiem o natężeniu do 80 dB. Ładuje się do pełna w około 5 godzin. Posiada zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 400 ml, który łatwo da się opróżnić jedną ręką, bez brudzenia się. Zaletą odkurzacza jest też jego lekkość, możliwość przechowywania w pionie i zamiany klasycznego urządzenia w model ręczny, idealny do odkurzania tapicerek czy zasłon.

iRobot Roomba i7 i7158

iRobot Roomba i7 (i7158)

O podtrzymanie efektu czystości w całym domu zadba robot sprzątający, na przykład iRobot Roomba i7 (i7158) (https://www.ceneo.pl/75779287), który stosuje w swojej pracy 3-stopniowy system sprzątania z podwójnymi szczotkami gumowymi. Urządzenie mapuje mieszkanie za pomocą technologii Imprint Smart Mapping. Uczy się rozkładu pomieszczeń, tworzy mapy i dostosowuje się do zmian zachodzących w mieszkaniu. 

Nadaje się do odkurzania powierzchni twardych i dywanów oraz wykładzin. Posiada dwie szczotki główne. Współpracuje z Google Home i Amazon Alexa, dlatego może być sterowane głosowo. Co więcej, automatycznie współpracuje z robotem mopującym Braava, dlatego oba sprzęty mogą wspólnie dbać o czystość podłóg w całym domu. 

Robot jest obsługiwany z poziomu aplikacji. Automatycznie wraca do stacji ładującej. Skutecznie wykrywa i omija przeszkody. Dobrze radzi sobie ze sprzątaniem przy krawędziach. Rozplanowuje sprzątanie z podziałem na trzy etapy.

Doskonale radzi sobie nawet ze zbieraniem sierści i włosów. Po mieszkaniu nie jeździ chaotycznie i nie obija się o meble. Pozwala użytkownikowi zaprogramować swoją pracę z wyprzedzeniem, również zdalnie.

Co ciekawe, odkurzacz za pomocą czujników wykrywa najbardziej zabrudzone obszary i to je sprząta najdokładniej. Urządzenie emituje hałas rzędu maksymalnie 70 dB. Pracuje do 75 minut na pełnym ładowaniu, a ładuje się w około 3 godziny. Oferuje też praktyczną funkcję wirtualnej ściany. Mieści się pod meblami o wysokości powyżej 9,2 cm. Posiada zmywalny pojemnik na kurz o pojemności 0,4 l.

Ekspres De’Longhi ECAM 350.55.B

Ekspres De'Longhi ECAM 350.55.B

A kiedy już posprzątasz, zaproś gości na kawę jak z kawiarni lub nagródź swoje starania pyszną latte, którą przygotujesz z ekspresem ciśnieniowym DE’LONGHI ECAM 350.55.SB DINAMICA (https://www.ceneo.pl/45274431). Urządzenie należy do rodzaju automatycznych, dlatego nie musisz znać się na parzeniu kawy, aby przyrządzić w nim aromatyczny napar.

Sprzęt dysponuje mocą 1450 W i parzy kawę pod ciśnieniem 15 barów. Oferuje aż 13 poziomów mielenia ziaren. Posiada spieniacz do mleka i regulowany adapter, dlatego jest kompatybilny z różnymi szklankami. Ułatwieniem w zakresie sterowania ekspresem okazuje się też intuicyjny wyświetlacz LCD. 

Ekspres De’Longhi wyróżnia się innowacyjnym systemem do spieniania mleka LatteCrema, który bazuje na dwóch oddzielnych układach hydraulicznych z precyzyjną kontrolą elektroniczną.

Wystarczy zatem wcisnąć guzik, wybrać ulubioną pozycję i cieszyć się pyszną mleczną kawą, która dorównuje tej zamówionej w najlepszej kawiarni. Urządzenie ma w swoim „arsenale” między innymi takie propozycje jak doppio czy espresso lungo. Pozwala jednak dobrać także moc napoju, jego wielkość i proporcje mleka do kawy.

Urządzenie parzy zmielone ziarna w idealnej temperaturze za sprawą dwóch termobloków. Jego atutem jest też cicha praca, co dotyczy nawet wbudowanego młynka żarnowego. Sprzęt zapamiętuje ulubioną kawę swojego użytkownika i kontroluje ilość przyrządzonych napojów, przypominając o konieczności przeprowadzenia odkamieniania.

Może przygotowywać dwa espresso jednocześnie, korzystając z kawy już zmielonej lub tej jeszcze w postaci ziaren. Co ważne, ekspres dostosowuje się do twardości wody wodociągowej, dlatego łatwiej jest zadbać o jego żywotność.

Korzysta również z filtra wody. Przepłukuje się automatycznie, co ułatwia utrzymanie go w higienicznej czystości. Posiada wbudowany pojemnik na wodę (1,8l) oraz pojemnik na kawę (300g). 

Nowoczesne technologie sprawiły, że dzisiaj sprzęty AGD to nie tylko podstawowe urządzenia do sprzątania czy gotowania, ale również produkty, które znacząco ułatwiają nam domowe obowiązki i sprawiają, że codzienność staje się zwyczajnie przyjemniejsza. Powyższe propozycje to tylko kilka z tych, które warto wziąć pod uwagę. 

5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl