Seniorzy otrzymali klucze do mieszkań TBS

Zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński wręczył poznańskim seniorom klucze do nowych mieszkań przy ul. Drewlańskiej. W ramach programu „Seniorzy”, Miasto pokrywa koszty partycypacji w mieszkaniach z zasobu TBS dla seniorów, którzy spełniają określone warunki.

W miejskim programie „Seniorzy”, wpisanym w Plan Rozwoju Miasta Poznania na lata 2005-2010, opracowany został wielowariantowy program mieszkaniowy adresowany do osób starszych mieszkających w Poznaniu.

Z programu mogą skorzystać osoby, które ukończyły wiek emerytalny, spełniające kryteria określone w zarządzeniu Prezydenta (dochodowe i mieszkaniowe), chcące pozostawić do dyspozycji Miasta zajmowany lokal komunalny, bądź lokal w budynkach prywatnych (na podstawie dawnych decyzji o przydziale). Dodatkowym kryterium jest też stan zdrowia wnioskodawcy lub członka jego rodziny.

 

Budynek przy ul. Drewlańskiej

Budynek przeznaczony dla osób starszych przy ul. Drewlańskiej zrealizowało Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współfinansowaniu przez Miasto Poznań – i Miasto Poznań jest głównym partycypantem mieszkań dla przyszłych najemców.

W części nadziemnej budynku znalazło się 68 mieszkań, wykończonych i przystosowanych zgodnie z planowaną funkcją – Środowiskowego Domu Emeryta. W części podziemnej budynku zlokalizowane zostały: hala garażowa, pomieszczenia gospodarcze i techniczne oraz suszarnia. Na poziomie parteru umiejscowiono hol wejściowy z pomieszczeniem portierni, „Klub Seniora” z aneksem kuchennym, zapleczem kuchennym i tarasem letnim oraz dwa gabinety: lekarski i zabiegowy.

Dotychczas Miasto Poznań, na podstawie zawartych umów partycypacyjnych (bez uwzględniania umowy na ul. Drewlańską 10), pozyskało ogółem 247 lokali w zasobie TBS, z czego 138 na rzecz osób starszych.

Rate this post