Rewitalizacja gdańskiej Letnicy

W Gdańsku trwają odbiory techniczne pierwszych budynków mieszkalnych, które – w ramach rozpoczętego niespełna sześć miesięcy temu programu rewitalizacji technicznej Letnicy – poddane zostały remontom kapitalnym.

Odbieranych obecnie jest łącznie 12 lokali mieszkalnych i 1 lokal użytkowy, zlokalizowanych na ul. Starowiejskiej nr 18, 20, 28 i Sielskiej 2. Docelowo wyremontowanych ma zostać 29 budynków, a jesienią rozpoczną się remonty kolejnych. W międzyczasie ruszy budowa sześciu nowych budynków, realizowanych przez GTBS i TBS „Motława”. W ramach tej inwestycji w Letnicy powstanie blisko 120 nowych mieszkań.

Dzięki silnemu wsparciu miasta, zarówno w formie finansowej oraz w postaci gruntów pod budowę osiedli mieszkaniowych, Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. do chwili obecnej wybudowało 1260 lokali mieszkalnych w osiedlach mieszkaniowych „Jeleniogórska”, „Wilanowska” oraz w Gdańsku- Stogach przy ul. Tamka 8 i 10. Ich cechą jest wysoki standard i atrakcyjna lokalizacja. W 2011 roku spółka buduje 3 budynki mieszkalne z 125 mieszkaniami w Gdańsku- Ujeścisku przy ul. Jeleniogórskiej i Wilanowskiej.

Rate this post