Regały pokojowe. Jakie są ich rodzaje?

Wśród wyposażenia wnętrz regały pokojowe uważane są za element szczególny. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że ich funkcja praktyczna wiąże się również z tą dekoracyjną.

Jakby nie było, tego typu meble służą bardzo często do ekspozycji różnego rodzaju ozdób, pięknych roślin czy cennych dla nas pamiątek.

Ponadto same regały to konstrukcje o zróżnicowanej budowie i designie, co także wpływa na wystrój pomieszczenia. Jakie mamy zatem rodzaje regałów?

Regały pokojowe otwarte i zamknięte

Regały pokojowe

Takim podstawowym podziałem pod względem konstrukcji są regały pokojowe otwarte i zamknięte. Przy czym współczesne meble wychodzą poza ramy standardu, oferując regały do pokoju o niezwykle ciekawej budowie, łączącej oba typy konstrukcji. Najprostszym rodzajem mebla jest regał pokojowy otwarty, który składa się z określonej liczby półek.

I tutaj także mamy duży wybór, ponieważ poszczególne regały pokojowe odznaczają się różnymi gabarytami. Mogą być zatem wysokie z pięcioma półkami lub niskie z dwoma czy trzema półkami. To jednak dopiero początek. Do wyboru mamy także regały całkowicie zamknięte. W takiej sytuacji zazwyczaj regał wyposażony jest w zamykane fronty meblowe. Mogą w nim znaleźć się również szuflady.

Do najciekawszych konstrukcji należą jednak regały pokojowe, które część półek mają otwartych, a część zamkniętych, czy to w postaci szuflad, czy tradycyjnych frontów meblowych. Takie rozwiązanie jest uniwersalne i pozwala zwiększyć funkcjonalność regałów pod względem możliwości przechowywania w nich różnych rzeczy np. ubrań, dokumentów, dekoracji czy książek.

Regał pokojowy wąski i szeroki

Regał pokojowy jest wyposażeniem, który można kształtować w dość dowolny sposób. Dzięki temu otrzymujemy meble o różnej szerokości, wysokości i głębokości. Ogólne gabaryty korpusu wpływają na liczbę wewnętrznych półek, które także mogą być rozplanowane w ciekawy sposób.

Nie wszystkie regały pokojowe mają symetryczną konstrukcję wewnętrzną, co sprawia, że poszczególne egzemplarze są bardzo oryginalne, stanowiąc same w sobie ciekawy element aranżacyjny. W sprzedaży znajdziemy wąskie oraz wysokie regały, zawierające jedną kolumnę półek, jak i regały szerokie, które mogą być podzielone szeregowo na kilka sekcji.

Przy czym, najciekawszym rozwiązaniem są wspomniane już regały do pokoju, które część półek mają otwartych, a część zamkniętych. Takie regały są nieco większe, jednak nadal zachowują charakterystyczną dla tego typu wyposażenia lekkość, której nie mają tradycyjne meblościanki.

Warto jeszcze zaznaczyć, że regały pokojowe to również meble niezwykle uniwersalne, ponieważ nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia – począwszy od przedpokoju, poprzez salon i kuchnię, skończywszy na pokojach dziecięcych, sypialniach i gabinetach.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl