Ramki na zdjęcia w Twoim domu!

Zdjęcia to wspaniała pamiątka na długie lata, która pozwala uwiecznić daną chwilę. Ślub, narodziny dziecka, urodziny czy spotkanie w gronie najbliższych – momentów na wykonanie zdjęć jest całe mnóstwo! Przede wszystkim nie warto chować zdjęć do szuflady, tylko je w niepowtarzalny sposób wyeksponować.

W tym celu warto wykorzystać ramki do zdjęć, które oferuje rynek z branży dekoratorskiej.

Kiedy warto oprawić i wyeksponować zdjęcia?

ramki-na-zdjecia

Zdjęcia to pamiątka, z którą wiąże się wiele wspomnieć i uczuć. Dlatego też wywołanie zdjęcia i umieszczenie go w ramce pozwoli nam przypomnieć sobie te miłe chwile, które zostały na nim uwiecznione.

Sprawi to jednocześnie, że częściej będziemy wspominać czas spędzony z osobami ze zdjęcia. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o wyeksponowanie zdjęcia, są przede wszystkim ramki na zdjęcia. Obecnie na rynki można znaleźć wiele rodzajów ramek do zdjęć, mianowicie: drewniane, szklane, aluminiowe, ceramiczne i wiele innych.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest zarówno wspomniany szeroki wybór rodzajów ramek, jak i ich form. Wyboru można dokonać pomiędzy ramką na jedno, dwa lub więcej zdjęć. Także nadmieniona wielkość gotowego zdjęcia może być różna. Sprawia to, że możliwości aranżacji mieszkania jest wiele! Zatem na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu ramki na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia – czym się kierować przy wyborze?

Przy wyborze ramki na zdjęcia warto kierować się własnym gustem, jak i wykonaną aranżacją mieszkania. Pozwoli to zachować spójność estetyczną, jak i spełni nasze oczekiwania. Ramki na zdjęcia dostępne są w wielu rodzajach oraz wielkościach.

Nic dziwnego, że wybór ramki ozdobnej jest tak trudny. Warto jednak zastanowić się nad preferowanym rodzajem ekspozycji. Bardzo często ramki te można zarówno postawić na blacie mebla, jak i powiesić na ścianie.

Nim jednak dokonany zakupu, warto zaplanować sobie przyszłą galerię. Może być ona niewielka, gdy zakupimy jedną lub dwie ramki w celu postawienia ich na meblach. Inną wersją wspomnianej galerii może być dzieło sztuki, które powstanie na ścianie salonu czy przedpokoju. Każda z tych propozycji pozwoli wyeksponować zdjęcie w niepowtarzalny sposób! Tylko jak zrobić to dobrze?

Jak dobrać rozmiar ramki do zdjęcia?

Wielkość ramki do zdjęcia powinna zostać dopasowana przede wszystkim do zdjęcia. Na zdjęcia portretowe idealnie sprawdzą się ramki mieszczące format: 10 x 15, 10 x 18 czy 15 x 21. Warto jednak przełamać tradycyjną rutynę wybierając większe rozmiary zdjęć, jak: 30 x 40, 40 x 50, 50 x 70, 70 x 100.

To tylko część propozycji, jakie można znaleźć w wielu sklepach posiadających w sprzedaży ramki do zdjęć. Należy pamiętać, że zarówno ramka na zdjęcie i umieszczone w niej zdjęcie stanowią niezwykłą, bardzo osobistą dekorację. Dlatego też warto wybrać odpowiednią ramkę w celu wyeksponowania osobistej pamiątki – zdjęcia.

Ramki drewniane i aluminiowe, czyli klasyka kontra nowoczesność

Ramki drewniane, jak i aluminiowe od dłuższego czasu goszczą w polskich domach. Stanowią one dwa odrębne nurty dekoracyjne, które jednocześnie dość ciekawie mogą współgrać w jednej galerii zdjęć.

Drewniana ramka określana jest jako klasyczna i ponadczasowa. Wykonana jest z trwałego i podatnego na koloryzację materiału, dzięki czemu dość szybko zyskała szerokie grono zadowolonych konsumentów.

Aluminiowa ramka na zdjęcia to nowoczesna propozycja, która nie trafi z pewnością w gusta każdego. Jednak stanowi doskonałą i nietypową alternatywę, gdyż równie pięknie potrafi wyeksponować zdjęcie! Jednak czy wybór ramki powinien być uzależniony od stylizacji pomieszczenia?

Ramki na zdjęcia a stylizacja pomieszczenia

Wybór ramki na zdjęcia w opinii wielu osób powinien współgrać ze stylizacją pomieszczenia. W wielu przypadkach pozwoli to zachować harmonię, jak i spełni oczekiwania właściciela. Jednak może w tym przypadku warto się wyróżnić i odbiec odrobinę od głównego nurtu wystroju, jaki panuje we wnętrzu pomieszczenia?

Dla przykładu w klasycznym pomieszczeniu warto wykorzystać kolorowe lub aluminiowe ramki. W nowoczesnym mieszkaniu lub urządzony w stylu glamour warto się przekonać, czy sprawdzi się tradycyjna, drewniana ramka. Z pewnością warto poeksperymentować, aby stworzyć własną, unikatową kompozycję stworzoną ze zdjęć!

Jak powiesić zdjęcia na ścianie, aby stworzyć unikatową kompozycję?

Pragnąc stworzyć unikatową kompozycję, warto przygotować zdjęcia, które przypominają nam miłe chwile. Następnym elementem powinien być wybór ramki oraz formatu zdjęcia. Na etapie planowania kompozycji warto podjąć decyzję, czy zdjęcia zawisną na ścianie, czy też będą stały na blacie mebla.

Poświęcona chwila pozwoli z pewnością stworzyć przepiękną, a także unikatową kompozycję zdjęć! Może planowanie warto zacząć już dziś?

5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl