Przedłuży się budowa mieszkań w Kaliszu

Według planów Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego pod koniec marca 2014 roku miały być gotowe dwa nowe bloki. Budowa najprawdopodobniej potrwa kilka miesięcy dłużej, gdyż firma realizująca inwestycję zmaga się z poważnym problemem finansowym.

Chodzi o dwa ośmioklatkowe budynki ze 180 mieszkaniami na wynajem, które powstają przy ul. Hanki Sawickiej 49 do 51, u zbiegu z ul. Graniczną w Kaliszu. Ich obecny stan określany jest na surowy zamknięty. W większości ukończono w nich prace związane z instalacjami a jeden budynek został zadaszony.

– Spółka prowadzi analizy i możliwości rozwoju wypadków. W zależności od rozwiązań będziemy podejmować dalsze kroki. Jedno jest pewne: mieszkania nie zostaną oddane zgodnie z terminem – wyjaśnił Jacek Konopka, wiceprezydent Kalisza.

Jak uspokaja prezes Kaliskiego TBS Jacek Quoos, zainwestowane pieniądze nie są zagrożone. Oczywiście, jest opcja odstąpienia od umowy i wyłonienia nowego wykonawcy. To jednak wydłużyłoby przebieg prac, dlatego jeszcze nie przesądza o tych zmianach. – Na tę chwilę nie jestem w stanie nic powiedzieć. Czekam, aż firma prowadząca prace budowlane się określi. Będę składał kolejne pismo dotyczące terminu zakończenia prac. Formalnie nie jesteśmy jeszcze po terminie.

KTBS na budowę bloków zaciągnęło 13.250.000 złotych kredytu preferencyjnego z Banku Gospodarstwa Krajowego. Oprócz mieszkań na wynajem w jednym z nich ma powstać filia Domu Dziecka, w której zamieszka kilku podopiecznych.

Rate this post