Poznańskiemu TBS grozi upadłość ?

Porozumienie społeczne z lokatorami poznańskich tbsów zostało jednostronnie zerwane przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz miasto. Takiej treści ulotki pojawiły się na drzwiach klatek schodowych budynków należących do spółki. Czy to oznacza upadek Poznańskiego TBS ?

Władze PTBS twierdzą, że są to informacją zaskoczone, ponieważ nic takiego nie miało miejsca. W najbliższym czasie mają sie spotkać z przedstawicielami stowarzyszenia reprezentującego mieszkańców, by kontynuować rozmowy.

Dariusz Ludwiczak ze stowarzyszenia przypomina, że po proteście lokatorów PTBS, którzy nie zgadzali się na podwyżkę czynszów zawarto porozumienie, które przewidywało obniżkę czynszu o 60 groszy za metr kwadratowy. Postulat ten został zrealizowany. Zadeklarowano wtedy, że po połączeniu tbs-ów będą szukane konkretne oszczędności. Miały one doprowadzić do obniżenia stawki o złotówkę. Rozmawiano między innymi o redukcji zatrudnienia w spółce. Miesiąc po połączeniu trzech tbs-ów miano przystąpić do kalkulacji kosztów, tak by do końca tego roku stawka czynszu wynosiła 10,50 złotych za metr kwadratowy. Były to co prawda intencje, ale oparte na wyliczeniach.

Przedstawiciele mieszkańców twierdzą, że tymczasem władze PTBS, niczego nie wyjaśniając, stwierdziły, że niczego w tym roku nie mają zamiaru obniżać. Ponadto mieszkańcy obawiają się, że kondycja finansowa spółki jest bardzo zła i może doprowadzić do upadłości.

2.5/5 - (2 votes)