Powstaną nowe mieszkania TBS w Aleksandrowie Kujawskim

Budynek z 40 mieszkaniami „pod klucz” oddało Aleksandrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na tym inwestycje się nie kończą – spółka zapowiada, że w planach jest już budowa kolejnego budynku.

Nowy 4-klatkowy budynek stanął przy ulicy Słonecznej obok oddanego siedem lat temu do użytku pierwszego bloku. Zadbano także o zagospodarowanie terenu. Wokół jest plac zabaw dla dzieci i parkingi dla mieszkańców.

W środku mieszczą się mieszkania od kawalerek po trzy pokojowe, gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Na podłogach wyłożono panele, w kuchni wykładzinę oraz wyposażono w zlewozmywaki i kuchenki elektryczne, a w łazienkach urządzenia sanitarne. Każdy lokal posiada przestronne balkony.
Budowa której koszt wyniósł 4,5 miliona złotych trwała od maja zeszłego roku. Przyszli lokatorzy wpłacali w zależności od metrażu mieszkania od 20 do 40 tys. złotych wkładu partycypacyjnego.
Aleksandrowskie TBS planuje już budowę trzeciego budynku. Prace mają ruszyć po przyznaniu Towarzystwu kredytu bankowego i dopełnieniu wszystkich formalności związanych z inwestycją.

5/5 - (1 vote)