Powstaną mieszkania w wielkopolsce

Do końca tego roku Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje dwa budynki mieszczące 54 mieszkania. Inwestycja w Bolechowie Osiedlu przy ulicy Obornickiej kosztować ma około 7 mln zł. CTBS pozyskało kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Może zdążymy przekazać klucze lokatorom jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Pozwolenie na budowę mamy. Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, został rozstrzygnięty. Podpisaliśmy umowę z firmą Budopol Poznań, a w ubiegłym tygodniu przekazaliśmy im plac budowy – mówi Jarosław Wróblewski, prezes CTBS.

Mieszkania w Bolechowie Osiedlu będą jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich powierzchnia wyniesie od 32 do 60 metrów kwadratowych. W każdym z nich znajdzie się aneks, spełniający funkcję piwnicy. Ze względu na oszczędność miejsca w łazienkach nie planuje się montażu wanien, tylko kabin prysznicowych.

Budynki będą własnością TBS, ale to gmina Czerwonak, która wpłaci 3 mln zł. partycypacji zostanie najemcą mieszkań i będzie je podnajmować mieszkańcom.

Jak na razie nie ustalono stawek czynszu, ale możliwe, że w niektórych przypadkach zostanie on uzależniony od dochodów rodzin. Jak wyjaśnia prezes Czerwonackiego TBS, gmina będzie płacić CTBS ustalone stawki czynszu. W sytuacji, gdy na przykład dochody lokatora będą niskie, urząd będzie wymagał od niego niższego czynszu, a powstałą w ten sposób różnicę pokryje z własnego budżetu. Możliwe, że w niektórych przypadkach nie będzie wymagana wpłata kaucji.

Przeczytaj także: Czerwonackie TBS – inwestycje

Rate this post