Pół tysiąca mieszkań TBS dla Gdańszczan!

W samym 2016 roku w Gdańsku, TBS-y obiecują budowę 144 mieszkań a do końca 2019 roku ma powstać 300 kolejnych. Jest jeszcze szansa na kolejne 160 mieszkań w ramach specjalnego rządowego programu który realizowany jest w całej Polsce.

Jedną z ostatnich inwestycji Gdańskiego TBS-u są już oddane w standardzie “pod klucz” mieszkania przy ul. Kolorowej, inwestycje realizowała miejska spółka TBS Motława. Podsumowując całą działalność Gdańskich TBS-ów, w latal 2010-2015 miasto wybudowało 1346 nowych mieszkań. Tak wiele udanych i zakończonych inwestycji deweloperskich nie było by możliwe bez pomocy banku BGK. Z Funduszu Dopłat BGK od kilku lat korzysta Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Gdańska Infrastruktura Społeczna i Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława”

Standardowa stawka czynszu w Gdańskich TBS-ach to 10,20 zł. Zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak przypomina, że mieszkańcy których nie stać na taki czynsz, mają mniejsze zarobki niż inni, będą płacić mniejszy czynsz, około 5-6 zł za m kw. Wszystko rozbijać się będzie o końcową wysokość dochodów każdego z gospodarstw domowych. Popyt na mieszkania TBS w Gdańsku nie maleje, z każdym rokiem wpływają nowe wnioski o przydział, co roku jak bowiem przybywa ich kilkadziesiąt.

 

Rate this post