Pokój na poddaszu – Jak go urządzić i jakie okna wybrać, żeby zyskać przytulną przestrzeń?

Poddasze jest specyficznym i wyjątkowym miejscem do zagospodarowania na pokój. Jego niezwykły klimat i odpowiednia aranżacja, mogą sprawić, że przestrzeń ta będzie sprawiała wrażenie wręcz magicznej.

Jednak urządzając pokój na poddaszu ważny jest każdy centymetr, a także odpowiednio dopasowane meble i okna. Jest to przestrzeń wyjątkowo trudna do aranżacji i często trzeba się sporo napracować, by uzyskać zadowalający efekt końcowy. Jeśli wszystko uda się prawidłowo połączyć, przestrzeń będzie przyjemna i przytulna, zarówno dla dorosłych, jak również dla dzieci.

W Internecie można znaleźć wiele porad dotyczących urządzenia przestrzeni na poddaszu. Warto z nich skorzystać, żeby wykorzystać potencjał tej przestrzeni. Dzięki temu nie będzie to miejsce do przechowywania staroci, a funkcjonalny i komfortowy pokój.

Przytulny pokój na poddaszu – Jak go urządzić?

Poddasze jest miejscem najbardziej oddalonym od wejścia do domu, dlatego raczej nie nadaje się do tego, żeby urządzić w nim salon. Ten powinien być łatwo dostępny dla wszystkich domowników oraz gości. Nie jest to również dobre miejsce na kuchnie, ponieważ ciągłe wychodzenie po schodach w porze kolejnych posiłków mogłoby być kłopotliwe.

Jednak poddasze, jako przestrzeń oddalona od salonu i innych pokoi, ma swoje zalety. Ze względu na to, że pomieszczenie to będzie odizolowane od pozostałych, świetnie nadawać się będzie na sypialnię, w której w ciszy i spokoju będzie można się zrelaksować i odpocząć.

Okna dachowe ROTO

Poddasze to także miejsce, w którym można urządzić pracownię, czy domowe biuro. Jednak należy w tym przypadku zadbać o oświetlenie. Warto też zadbać o funkcjonalne okna dachowe, które zapewnią odpowiednią ilość promieni słonecznych w ciągu dnia. Dobrze zaaranżowana przestrzeń może także służyć za pokój dziecięcy.

Na poddaszu spotkamy się ze skośnymi ścianami, które zdominują przestrzeń. Światło dzienne natomiast może być w tym pomieszczeniu ograniczone. Żeby przestrzeń sprawiała wrażenie bardziej przestronnej, a w pokoju na poddaszu było jasno, warto postawić na jasne kolory, a w szczególności na biel, co pozwoli nieco ożywić całe miejsce.

W pokoju na poddaszu spotkamy się także z elementami konstrukcyjnymi, takimi jak goła cegła, czy słupy kominowe.

Zamiast je zasłaniać, lepiej zaaranżować przestrzeń tak, by stały się one elementem dekoracji w pokoju. Nadadzą one specyficznego charakteru całemu wystrojowi. Sposobem na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca jest zamontowanie przesuwanych drzwi w każdym możliwym miejscu.

Wybierając meble do pokoju na poddaszu, warto zdecydować się na zamówienie mebli na wymiar. Dobrym pomysłem będzie także kupno niskich komód, które idealnie będą pasować pod skosami, które zwykle są najtrudniejsze do zagospodarowania.

Pokój dziecięcy na poddaszu – Czy to dobry pomysł?

Pokój na poddaszu to marzenie niejednego dziecka. Przestrzeń ta z łatwością może być zaaranżowana na pokój chłopięcy, dziewczęcy, a także dla rodzeństwa. Jednak zanim dziecko zamelduje się na poddaszu, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim liczy się wiek dziecka oraz to, czy jest ono w stanie samodzielnie wejść i zejść po schodach.

Ważne jest także ustawienie łóżka. Nie powinno znajdować się ono pod skosem, ponieważ dziecko wstając dynamicznie mogłoby uderzyć się głową w ścianę. Wszelkie skosy dla bezpieczeństwa dziecka dobrze jest zabudować meblami na wymiar. Jednocześnie będzie to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i praktyczne. Jak najwięcej przestrzeni do zabawy powinno zostać na środku pokoju.

Co jeśli dziecko jest starsze? Poddasze to odpowiednie miejsce na pokój także dla nastolatka. Jednak aranżacja takiego pokoju będzie zupełnie inna. Łóżko podobnie nie powinno stać pod skosami, a w miejscu, gdzie sufit jest najwyższy. Natomiast przestrzeń pod skosami można zagospodarować ustawiając w niej biurko, komody, czy półki z książkami. Będzie to także dobre miejsce na rzeczy związane z hobby dziecka, na przykład instrumenty, akwarium z domowym zwierzątkiem, czy sprzęt na trening.

Jakie okna wybrać na poddasze, by przestrzeń była przyjemna i jasna?

Bez względu na to, kto będzie będzie zamieszkiwał pokój na poddaszu, istotnym elementem będzie wybór odpowiednich okien. Ich zadaniem będzie zapewnienie dostępu do jak największej ilości światła dziennego, tak aby przestrzeń nie była szara i ponura. Dobrym wyborem w pokoju na poddaszu mogą być Okna dachowe ROTO.

Okna na poddaszu mają zapewnić także bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych dzieci. Okna dachowe do pokoju dziecięcego powinny być wyposażone w system górnego otwierania, który zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Uniemożliwi to samodzielne otwieranie i zamykanie okna przez dziecko, jednocześnie chroniąc je przed wypadkiem.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl