Podziel pokój na strefy przy pomocy regału biurowego! 4 pomysły na aranżacje

Podzielenie pokoju na strefy często okazuje się najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy pomieszczenie spełnia wiele funkcji lub zależy nam na tym, aby każdy jego użytkownik miał w nim do dyspozycji swój „własny kącik”. Dotyczy to nie tylko przestrzeni domowej, ale również biurowej.

Wówczas warto zastanowić się nad kupnem regału biurowego – trudno bowiem o inny mebel, który byłby bardziej pomocny w dzieleniu pomieszczeń na strefy. Co istotne, regały biurowe występują w wielu różnych wariantach, dzięki czemu każdy z nas znajdzie model spełniający jego potrzeby i oczekiwania. Przedstawiamy 4 pomysły na aranżacje przestrzeni z wykorzystaniem regału biurowego!

#1 Gdy sypialnia jest jednocześnie biurem – zastosuj regał biurowy

W większości żyjemy w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Mało kto może sobie pozwolić na wygospodarowanie osobnego pokoju na biuro. Często więc kończy się na tym, że domowy kącik do pracy urządzamy w sypialni. Takie rozwiązanie może źle oddziaływać na nasze samopoczucie i jakość snu, ponieważ potrzebujemy oddzielenia przestrzeni wypoczynku od pracy.

W tej sytuacji warto w poprzek pokoju postawić podwójny wysoki regał biurowy – może on znajdować się tuż za wezgłowiem łóżka, aby zasłonić miejsce przeznaczone do pracy. Dzięki temu kładąc się spać, będziemy znajdowali się w zupełnie innej strefie, co pozwoli nam się wyciszyć i zrelaksować.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku gdy sypialnię dzielimy z drugą osobą. Nie chcemy przecież, aby obecność kącika biurowego negatywnie przełożyła się na sen naszego partnera lub partnerki. Taki regał biurowy na dokumenty pomoże nam podzielić pokój na strefy, tak, aby będąc w pracy, nie myśleć o odpoczynku, a zasypiając odciąć się od obowiązków zawodowych.

#2 Regał biurowy do salonu z aneksem kuchennym

Połączenie salonu z kuchnią powoli staje się standardem, nie tylko w nowo wybudowanych mieszkaniach, ale również domach. Jednocześnie wiele osób zaczyna odczuwać minusy tego rozwiązania, pragnąc choć symbolicznego podziału na strefy. Dlatego też popularne stały się ścianki działowe.

Jeśli jednak nie chcemy aż tak radykalnego podziału, lepiej zdecydować się na regał biurowy. Polecamy wybrać najprostszy wysoki model z otwartymi półkami i zapełnić go kolekcją książek czy płyt winylowych.

Postawienie dwóch takich regałów obok siebie w poprzek salonu pozwoli na estetyczne oddzielenie strefy wypoczynkowej od kuchennej. Różnego rodzaju regały biurowe znajdziemy np. w internetowym sklepie z meblami od producenta meblowa1.pl.

#3 Regał biurowy jako ogranicznik stanowiska pracy

Regały biurowe doskonale sprawdzą się również jako… ograniczniki w miejscu pracy. W przypadku gdy urządzamy open space, powinniśmy pomyśleć o tym, aby zapewnić każdemu pracownikowi nieco prywatności, aby poszczególne stanowiska pracy nie zlewały się w jedno.

W tej sytuacji warto postawić na regały biurowe. Można je umieścić pomiędzy biurkami – dzięki temu każdy zyska swój kącik do pracy i regał, na którym poukłada niezbędne notatniki, dokumenty i inne niezbędne akcesoria. 

Regały biurowe wykorzystane w przestrzeni biurowej jako ograniczniki wpłyną pozytywnie na komfort pracy i jej efektywność. Jednocześnie nie wolno zapomnieć o innych niezbędnych meblach w miejscu pracy np. takich ergonomicznych krzesłach biurowych.

duzy-regal-biurowy

#4 Podział kawalerki na strefy przy pomocy regału biurowego

Gdy na co dzień mieszkamy w kawalerce, funkcjonując cały czas tak naprawdę w jednym pokoju, dobrze jest pomyśleć o odpowiednim podziale takiego mieszkania na strefy. Jest to niezwykle istotne gdy np. przychodzą do nas goście – wówczas powinniśmy mieć możliwość w jakiś sposób ukryć sypialnię przed wzrokiem odwiedzających nas osób.

Może nam w tym pomóc wysoki regał biurowy – stawiając go centralnie przed naszym łóżkiem stworzymy pewnego rodzaju ściankę działową. W ten sposób oddzielimy przestrzeń reprezentacyjną mieszkania od prywatnej.

Na taką metodę możemy zdecydować się także gdy w naszej kawalerce jednocześnie pracujemy i wypoczywamy. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie zabudowanie biurka regałem biurowym, tak aby oddzielić go od przestrzeni salonu. Dzięki temu po skończonym dniu pracy łatwiej będzie nam się odciąć od myślenia o niej i w spokoju zrelaksować na kanapie.

Przeczytaj, jakie biurko wybrać do domowego biura na blogu meblowa1.pl

Jak podzielić przestrzeń na strefy przy pomocy regału biurowego?

Regał biurowy może okazać się bardzo pomocny, gdy zależy nam na podzieleniu pokoju na strefy. Takie rozwiązanie warto zastosować, zwłaszcza gdy przestrzeń pełni kilka funkcji. np. kiedy w sypialni zaaranżowaliśmy kącik do pracy lub mieszkamy w kawalerce i potrzebujemy oddzielić część prywatną mieszkania od tej reprezentacyjnej.

Regał biurowy doskonale sprawdzi się również, gdy chcemy podzielić na strefy rozległy salon z aneksem kuchenny. Ponadto dobrze jest rozważyć kupno regałów biurowych, kiedy chcemy zapewnić pracownikom nieco prywatności przy stanowiskach pracy.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl