Planujesz prace na wysokościach? Wypożycz podnośnik

Nie każda firma może sobie pozwolić na zakup podnośnika. Jest to specjalistyczny sprzęt, który sporo kosztuje. Ponadto trzeba mieć odpowiednie warunki, aby go przechowywać.

Mimo wszystko czasem zachodzi konieczność wykonania prac na wysokościach. Co wtedy? Z pomocą przychodzi wypożyczalnia podnośników. Opowiemy o tym rozwiązaniu w naszym artykule.

Wypożyczalnia podnośników – na czym polega wynajem podnośników?

Dzięki możliwości wypożyczenia podnośnika możesz korzystać z profesjonalnego sprzętu przez określony czas (wtedy, kiedy rzeczywiście potrzebujesz). Jak działa wypożyczalnia podnośników? Na początek musisz wybrać maszynę, którą chcesz wypożyczyć.

Jeżeli nie wiesz, który podnośnik będzie odpowiedni do wykonania prac, to możesz skorzystać z pomocy specjalisty. Dużą zaletą jest profesjonalna obsługa, która pomoże dobrać maszynę do charakteru planowanych prac. Uzyskasz informację na temat ceny wynajmu i możesz podpisać umowę.

Jakie podnośniki koszowe można wypożyczyć?

Wypożyczalnia podnośników

Do wyboru masz różne maszyny z naszej oferty, takie jak:

  • Podnośniki elektryczne nożycowe – są ciche i nie emitują spalin, sprawdzą się nawet do prac we wnętrzach budynków. Mają dużą nośność i (w zależności od modelu) wysokość podnoszenia od 6 do 16 metrów.
  • Podnośniki nożycowe spalinowe – są to solidne maszyny z mocnymi silnikami diesla, przeznaczone do prac na zewnątrz budynków (szczególnie tam, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony). Podnośniki tego typu mają wysokość roboczą do 15 metrów i udźwig ponad 1000 kg.
  • Podnośniki teleskopowe elektryczne – tego rodzaju zwyżki zapewniają maksymalną wysokość roboczą 20,39 m i zasięg boczny aż 13,54 m. Nie emitują spalin, a więc również sprawdzają się we wnętrzach budynków.
  • Podnośniki teleskopowe spalinowe – wyposażone w mocny silnik diesla maszyny zapewniają wysięg boczny do 16,20 m oraz zasięgi do 25,60 m w górę.
  • Podnośniki masztowe – tego rodzaju podesty ruchome sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń. Mają kompaktowe wymiary i wszędzie wjadą, w związku z czym są najbardziej przydatne w magazynach czy na halach.
  • Podnośniki pająk – to specjalistyczne podnośniki gąsienicowe, które umożliwiają pracę na wysokości roboczej do 23 m, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Pamiętaj, że wynajem podnośników koszowych to usługa, która obejmuje również dostawę i odbiór podnośników. W czasie wynajmu możesz także liczyć na pełne wsparcie techniczne. Konserwacje i naprawy są przeprowadzane bezpośrednio w miejscu pracy.

Wynajem podnośników koszowych – dlaczego warto?

Jest to rozwiązanie praktyczne oraz ekonomiczne. Wynajem podnośników koszowych jest korzystniejszy finansowo niż inwestowanie we własne maszyny. Można wówczas wybrać specjalistyczny sprzęt i korzystać z niego tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów i modeli podnośników, co pozwala idealnie dobrać sprzęt do charakteru prac. Czasami do wykonania są różne prace, a więc zmienia się zapotrzebowanie na sprzęt. Kiedy kupujesz własną maszynę oraz inwestujesz w nią środki – masz nieco ograniczone pole manewru. Z kolei wypożyczając podnośnik, możesz za każdym razem wybrać inny model.

Odpadają również wydatki związane z serwisem, przeglądami i przechowywaniem podnośnika. Wszelkie te kwestie leżą bowiem po stronie firmy, wynajmującej maszyny.

Masz również pewność, że wypożyczasz sprzęt najwyższej klasy – w dobrym stanie technicznym oraz poddawany regularnym przeglądom (co jest oczywiście poświadczone odpowiednią dokumentacją). Tym samym dbasz o bezpieczeństwo swoje czy też swoich pracowników. Wynajmowane podnośniki koszowe znacząco ułatwiają pracę i są przyjazne dla firmowego budżetu.

Rate this post
O Redakcja 452 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl