Ogólnopolskie Targi Budowlane Murexpo 2011

Rządowy program „Rodzina na swoim” zbliża się do liczby 100 tys. udzielonych kredytów mieszkaniowych. Życzę wszystkim, którzy mogą z programu skorzystać, aby odwiedzając targi mieli okazję połączyć swoje aspiracje mieszkaniowe z możliwościami i wysiłkiem państwa w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych – powiedział podsekretarz stanu Piotr Styczeń otwierając Ogólnopolskie Targi Budowlane Murexpo 2011 i Targi Wyposażenia Modne Wnętrze 8 kwietnia br. w Warszawie.

Rząd zaprezentował najważniejsze propozycje wsparcia budownictwa mieszkaniowego w perspektywie najbliższych lat w dokumencie „Główne problemy, cele i kierunki programu wspierania budownictwa mieszkaniowego do 2020 r.” przygotowanym przez Ministra Infrastruktury – dodał wiceminister infrastruktury.

Odbywające się na warszawskim Torwarze targi zostały przygotowane z myślą o poszukujących aktualnych, praktycznych informacji o budowie i wyposażeniu domu pod klucz. Przyszłych posiadaczy upragnionego „M” zainteresuje cykl prelekcji dedykowanych projektowaniu domów jednorodzinnych w rożnych technologiach ze szczególnym uwzględnieniem systemów energooszczędnych, czy innowacyjnych rozwiązań dla osób starszych i niepełnosprawnych. Odwiedzając Targi można bezpłatnie skonsultować się z projektantami, by wnętrze mieszkania było dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Wiceminister P. Styczeń uczestniczył także w inauguracji towarzyszącej targom konferencji „Akustyka Zrównoważonego Budownictwa – Hałas w środowisku zbudowanym a odszkodowania”. Dyskutowano na niej m.in. na temat działania hałasu na budynek oraz podstawowych zasad doboru parametrów akustycznych i „zarządzania” dźwiękiem w środowisku zbudowanym – kryterium użyteczności i bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni wspólnej i prywatnej. Organizatorzy przekazali wiceministrowi „Tezy Akustyki Zrównoważonego Budownictwa”.

Na targach można zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Ponad 200 wystawców to producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym. Swoje produkty przedstawia wiele firm z branży wykończenia, wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Rate this post