Odkurzacz automatyczny CZY odkurzacz pionowy?!

Odkurzacze pionowe i automatyczne nie powinny być traktowane jako urządzenia konkurencyjne, lecz jako sprzęty, które uzupełniają swoją funkcjonalność. Robot sprzątający świetnie sprawdza się jako odkurzacz służący do podtrzymania codziennego porządku. Możliwość zaprogramowania jego pracy na konkretną godzinę sprawia, że takie urządzenie odkurzy podłogę w mieszkaniu podczas naszej nieobecności.

Nie będzie jednak tak dokładne, jak model pionowy, sterowany przez użytkownika w sposób ręczny. Nie sprawdzi się także podczas doraźnego sprzątania, na przykład kiedy dziecko rozsypie coś w kuchni lub nakruszy na kanapie.

Odkurzacz automatyczny vs odkurzacz pionowy

Warto więc mieć w domu oba te sprzęty, aby w maksymalnym stopniu wykorzystywać ich funkcjonalność w celu jak najwygodniejszego utrzymania domu w czystości. Co mogą zaoferować nam odkurzacze automatyczne, a co modele pionowe? Oto przykłady najlepszych urządzeń z omówieniem ich możliwości i głównych funkcji.

Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV korzysta z systemu LiDAR oraz podwójnych kamer, dzięki którym może skutecznie omijać wszelkie przeszkody, jakie spotka na swojej drodze. Urządzenie jest modelem dwa w jednym, co oznacza, że poza odkurzaniem oferuje także funkcję mycia podłóg na mokro przy pomocy zwilżonej nakładki tekstylnej.

Produkt wyposażono w 8-rdzeniowy procesor Qualcomm, który pozwala robotowi rozpoznawać najpopularniejsze przedmioty, jakie mogą zakłócać proces sprzątania domu (buty, przewody elektryczne, zabawki, itd.). Sprzęt bez trudu omija takie przeszkody, dzięki czemu może pracować pozostawiony w mieszkaniu samodzielnie, bez obaw o wciągnięcie niepożądanego obiektu.

Urządzenie rejestruje obraz z mieszkania, aby efektywniej je sprzątać, jednak nigdy nie przechowuje zarejestrowanego materiału ani nie wysyła go do chmury, co gwarantuje pełną prywatność wszystkim domownikom. Odkurzacz jest sterowany przy pomocy aplikacji, która informuje użytkownika o konieczności ewentualnej interwencji (usunięcia przedmiotów z trasy).

Model dysponuje mocą ssącą rzędu 2500 Pa. Posiada baterię, która pozwala mu na około 180 minut ciągłej pracy, a tym samym odkurzenie około 240 metrów kwadratowych powierzchni.

Nadaje się do mieszkań o wielu kondygnacjach, ponieważ tworzy i zapisuje wiele map. Pozwala również na ustawianie niezależnych stref wykluczonych, ścian wirtualnych oraz stref bez mopowania. Sprzęt pozwala także regulować ilość wody zużywaną do mycia podłóg dla każdego pomieszczenia osobno.

iRobot Roomba s9+

iRobot Roomba s9+ to model, który wyróżnia się innowacyjną konstrukcją, pozwalającą urządzeniu na sprzątanie w narożnikach. Sprzęt sprzedawany jest w zestawie ze stacją, która nie tylko ładuje odkurzacz, ale również automatycznie usuwa brud zebrany w jego pojemniku.

Robot posiada gumowe szczotki do różnych powierzchni. W inteligentny sposób mapuje pomieszczenia i dostosowuje się do różnych warunków. Pozwala na planowanie sprzątania i sam udziela sugestii dotyczących harmonogramu pracy. Model jest sterowany głosowo (Alexa i Asystent Google). Umożliwia użytkownikowi wyznaczenie stref zakazanych lub konkretnych punktów, które należy posprzątać.

Urządzenie wykorzystuje system antyalergiczny, zatrzymując w swoim wnętrzu pyłki i inne zanieczyszczenia, które mogą powodować niepożądane reakcje ze strony organizmu. Może współpracować z robotem myjącym Braava, aby automatycznie odkurzać i myć podłogi na mokro.

Roborock H7

Roborock H7 to odkurzacz stojący i ręczny 2 w 1 z silnikiem o mocy 480 W, oferujący stałą moc ssania na poziomie 160 AW. Urządzenie wyposażono w akumulator pozwalający na 90 minut ciągłej pracy. Sprzęt wykorzystuje 5-stopniowy system filtracji powietrza, który zatrzymuje wewnątrz odkurzacza większość alergenów.

Model wyróżnia się wyjątkowo lekką konstrukcją – waży jedynie 1,46 kg. Posiada bezworkowy pojemnik na kurz o pojemności 0,5 litra, z opcją stosowania jednorazowych worków. Jest także łatwy w sterowaniu, dzięki ekranowi OLED, który informuje o aktualnym stanie baterii oraz wybranym trybie pracy. Sprzęt wyposażono również w blokadę rodzicielską oraz zmywalny filtr o długiej żywotności.

4.5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl