Oddano nowy blok TBS w Łodzi

Po dwóch latach oczekiwania 51 rodzin odbierze klucze do mieszkań w nowo wybudowanym bloku przy ul. Billewiczówny na łódzkim Janowie. Inwestycje zrealizowało Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Mamy z żoną niepełnosprawne dziecko, dla takich rodzin jest specjalna pula lokali. No i udało się. Jestem zadowolony, mamy trzy pokoje, jeden z widokiem na plac zabaw. Niedaleko WTBS zbudował też przedszkole – opowiada przyszły lokator. Niedługo zaczyna przenoszenie mebli i po świętach chce wprowadzić się na stałe.

W budynku znajduje się 6 kawalerek o pow. 32 m2, 31 mieszkań dwupokojowych (od 49,90 do 54,90 m2) i 15 trzypokojowych (od 63 do 66,10 m2). Klucze mieszkańcom nowego budynku wręczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Oddawałam w życiu wiele mieszkań, ale nigdy bezpośrednio mieszkańcom – mówiła pani prezydent. Dodała też, że magistrat, który jest jedynym udziałowcem WTBS, ma wobec towarzystwa daleko idące plany.

Planowane jest połączenie WTBS z budownictwem komunalnym. Prace nad nowymi lokalami będą przyspieszone. Do tych które powstaną będziemy mogli przesiedlać ludzi z centrum na czas prowadzonych w kamienicach remontów – twierdziła Zdanowska.

W kolejce po mieszkania Widzewskiego TBS czeka tysiąc osób. Następne budynki powstaną przy ulicach Nawrot, Wodnej i Wysokiej.

Rate this post