Oddano do użytku mieszkania TBS w Krośnie

Klucze do 84 nowych mieszkań oddało w ręce lokatorów Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Krośnie. Przy ul. Żwirki i Wigury w ciągu ostatnich lat powstało 6 budynków wielorodzinnych z 276 lokalami mieszkalnymi oraz parkingami, placami zabaw i terenami zielonymi. To ostatni etap budowy osiedla w tym miejscu.

– Budowa rozpoczęła się w 2010 roku i pochłonęła blisko 9 mln zł. Większość mieszkań przeznaczona została pod wynajem i bardzo szybko znalazła swoich najemców. Ta forma użytkowania cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie młodych mieszkańców Krosna. Wpłacając kilkanaście procent wartości mieszkania oraz kaucję mieszkaniową można otrzymać klucze do wymarzonego „m”. Atrakcyjne warunki najmu oraz wysoki standard wykończenia sprawia, że cały czas mamy kolejkę chętnych – mówi Stanisław Kubit Prezes TBS w Krośnie. – Tym razem spośród 84 mieszkań 12 w stanie deweloperskim zostało sprzedane – dodaje prezes.

W nowych dwóch blokach przy ul. Żwirki i Wigury jest w sumie 84 – 1, 2, 3-pokojowych mieszkań. Budynki są 4-kondygnacyjne w pełni podpiwniczone, a na parterze znajdują się mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Do każdego mieszkania przydzielona jest komórka lokatorska.

Standard budynków i mieszkań odpowiada najnowszym rozwiązaniom w budownictwie mieszkaniowym. Mieszkania na wynajem są w pełni wykończone – w pokojach i przedpokojach – drewniane panele podłogowe, w kuchniach i łazienkach – terakota i płytki ceramiczne oraz wyposażone w urządzenia sanitarne i kuchenne. Wszystkie mieszkania mają do dyspozycji balkon. Zastosowano system grzewczy w postaci „mieszkaniowych stacji wymiennikowych” typu LOGO-TERMA (urządzenia służące do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji czynnika grzewczego mieszkań).
Tereny wokół budynków zagospodarowano, utworzono parkingi dla samochodów, plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe oraz tereny zielone z nasadzeniami drzew i krzewów ozdobnych.

Planowane są już kolejne inwestycje przy ul. Podchorążych, Rzeszowskiej, Szklarskiej i Okulickiego. Będą tam mieszkania zarówno na sprzedaż i wynajem, jak i mieszkania socjalne.

Rate this post