Nowe budynki TBS w Żyrardowie

Zasób mieszkań Żyrardowskiego TBS powiększył się o 94 mieszkania. Od kilku dni trwa tam zasiedlenie dwóch, nowo wybudowanych budynków przy ulicy Parkingowej 1-9. To już ósma, największa inwestycja TBS w mieście.

W uroczystym otwarciu nowej realizacji, jakie miało miejsce 26 czerwca, wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu miasta i powiatu oraz firmy ROSA-BUD z Radomia – wykonawcy inwestycji.

W ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego zrealizowano dwa budynki mieszkalne wielorodzinne na planie litery L. W mniejszym bloku cztero- klatkowym, czterokondygnacyjnym znajduje się 40 lokali, a w drugim trzy- klatkowym, sześciokondygnacyjnym 54 lokale. Wyższy budynek posiada windę. Oba budynki są całkowicie podpiwniczone.
Mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni od 39 do 65m2 oddane są w wysokim standardzie i pod klucz. Na podłogach ułożono panele i glazurę, zainstalowano biały montaż.
Przy budynkach wybudowano parkingi, drogi dojazdowe, chodniki, plac zabaw dla dzieci oraz elementy małej architektury.

Do tej pory Żyrardowskie TBS wybudowało 15 bloków mieszczących łącznie 465 mieszkań na wynajem i 10 lokali usługowych. Zainteresowanie mieszkaniami jest spore – na liście oczekujących od lat jest około 300 złożonych wniosków. Dominują ludzie młodzi, dla których mieszkanie z TBS to jedyna okazja na uzyskanie własnego M, bez zadłużania się na całe życie.