Nowe TBS-y w Bielawie

Po kilkunastu miesiącach zakończyła się w Bielawie budowa dwóch budynków mieszkalnych. W przeciągu najbliższych dni będą mogli się do nich wprowadzać lokatorzy.

Bloki przy ulicy Żeromskiego wybudowano za kwotę około 7,1 mln zł. Pieniądze pochodziły z wpłat partycypacyjnych przyszłych lokatorów, kredytu z BGK i od gminy. W nowych budynkach jest 48 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni – jednopokojowe 36 m2, dwupokojowe 45 m2 i trzypokojowe od 55 do 57 m2. Budynki charakteryzują się nie tylko ciekawą architekturą ale także funkcjonalnością. Nowi mieszkańcy mogą być zadowoleni również z tego, że w okolicy znajdują się między innymi: przedszkole, szkoła podstawowa czy gimnazjum.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego istnieje w Bielawie od 1998 roku. Pierwszy budynek powstał już w 1999 roku, a kolejne były systematycznie budowane. Dzięki temu bielawska spółka zarządza obecnie 294 mieszkaniami w różnych częściach miasta. Władze miasta i spółki TBS zapewniają, że jeśli chodzi o budowę bloków mieszkalnych na terenie Bielawy, nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Rate this post