Nowe osiedle TBS w Bytomiu

Osoby poszukujące mieszkania na Śląsku z pewnością zainteresuje informacja o nowej inwestycji Bytomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na terenie objętym inwestycją – przy ul. Nowej w Bytomiu-Miechowicach – powstanie osiedle „Zalesie”, składające się z trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Łącznie przy ul. Nowej powstaną 64 nowe mieszkania. Na pierwszym etapie prac ma powstać jeden budynek typu A z windą, a w nim 20 mieszkań 2 i 3 pokojowych z aneksem kuchennym w pokoju dziennym wyposażonym w kuchenkę elektryczną z płytą ceramiczną i piekarnikiem. Mieszkania przeznaczone będą do wynajmu. Jeśli TBS z powodzeniem rozstrzygnie przetarg na budowę, to nowy blok na „Zalesiu” powinien zostać wzniesiony najpóźniej do końca marca 2016 roku.

Natomiast drugi etap inwestycji bytomskie TBS zrealizuje w późniejszym czasie. Zakres prac obejmie wtedy wybudowanie budynku Typu A oraz B, w którym będą 24 mieszkania 1, 2, 3 i 5 pokojowe (mieszkania 5 pokojowe na ostatniej kondygnacji zaprojektowano jako dwupoziomowe). Część lokali w tym etapie przeznaczona będzie do sprzedaży a część na wynajem.

Zaprojektowane 5-cio kondygnacyjne obiekty będą charakteryzowały się zwartą, nowoczesną bryłą, nawiązującą swoim wyglądem do istniejącej sąsiedniej zabudowy. W piwnicach budynków znajdą się pomieszczenia techniczne i komórki lokatorskie. Na każdy lokal przypadać będzie jedno miejsce parkingowe – obok bloków zaprojektowano parking na 65 samochodów. Ponadto jak zapewnia TBS przy budynkach powstaną trawniki, klomby i zielone place zabaw.
Przeczytaj również:

TBS Bytom – aktualne inwestycje

Ubiegamy się o mieszkanie z TBS – krok po kroku

 

Rate this post