Nowe mieszkania we Włocławku – wszystko zależy od kredytu

Prawie 900 osób liczy kolejka po mieszkania z Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Włocławku. MTBS czeka obecnie na przyznanie kredytów na budowę dwóch kolejnych bloków przy ul. Celulozowej i Zagajewskiego. Sytuacja się jednak skomplikowała, bo dwa miesiące temu zlikwidowany został Krajowy Fundusz Mieszkaniowy i kredytowanie stoi pod znakiem zapytania.

– Do końca roku na dotychczasowych zasadach przyznawane będą kredyty przez Bank Gospodarstwa Krajowego – mówi prezes Krzysztof Szafrański. – Co będzie potem, nie wiadomo.

Na razie MTBS buduje przy ul. Celulozowej blok dla 54 rodzin. Przygotowana jest jednak dokumentacja kolejnych inwestycji – budynku z 78 mieszkaniami i kolejnego dla 40 rodzin. – Wnioski kredytowe z lat dwa tysiące siedem, osiem i tego roku mają być rozpatrzone do końca września – mówi prezes Szafrański. Na razie więc nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa kolejnych dwóch budynków.
W bloku, który zostanie oddany u zbiegu ulic Celulozowej i Zagajewskiego w drugim kwartale przyszłego roku, zgodnie z umową zawartą z Urzędem Miasta we Włocławku siedemnaście spośród 54 mieszkań ma być oddanych do dyspozycji Urzędu Miasta.

Obecnie na mieszkanie czynszowe z Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego czeka blisko 900 włocławian. Kiedy ich wnioski zostaną zrealizowane? To zapewne kwestia ładnych paru lat. MTBS ma gdzie budować. Są między innymi jeszcze wolne tereny przy zbiegu ulic Celulozowej i Zagajewskiego. – Tu planujemy wybudować jeszcze sto sześćdziesiąt mieszkań – mówi prezes Szafrański. Ale czy MTBS otrzyma kredyt na tę inwestycję i kiedy ?

Przeczytaj także: Miejskie TBS we Włocławku – inwestycje

Rate this post