Nowe mieszkania na własność w Jaworznie

23 sierpnia 2012 r. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazało klucze do nowo wybudowanego budynku „B” w inwestycji ul. Matejki – II etap na własność. Mieszkania dla 32 rodzin zostały sfinansowane ze środków własnych inwestorów. Większość, bo aż 65 % właścicieli mieszkań skorzystała z rządowego, preferencyjnego kredytu „Rodzina swoim”, który wygasa z końcem bieżącego roku. W ramach tego programu budżet państwa dopłaca do kredytów połowę oprocentowania w okresie pierwszych ośmiu lat kredytowania.

Jaworznickie TBS z powodzeniem wypełnia lukę w niedoborze mieszkań dla młodych rodzin. Już w listopadzie tego roku zostanie oddany do użytku kolejny budynek (A) z 30 mieszkaniami. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkaniami na własność w stosunkowo niskiej cenie, począwszy od września br. rozpocznie się budowa kolejnego, czwartego budynku w tej lokalizacji, z 23 mieszkaniami dla osób które chcą skorzystać z kredytu „Rodzina na swoim” jeszcze w tym roku.

Jaworznickie TBS planuje zakończyć cykl inwestycyjny przy ulicy Matejki w listopadzie 2013. Razem oddanych zostanie w tej lokalizacji 135 mieszkań w tym 32 z przeznaczeniem na wynajem.
Dzień przed oddaniem kluczy, 22 sierpnia 2012 r., inwestycję przy ul. Matejki wizytował Tadeusz Kaczmarek – Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. W trakcie oględzin Janusz Łach – Prezes Zarządu Jaworznickiego TBS sp. z o. o. zaprezentował budynek, który kosztował nieco ponad 5 mln zł i posiada 1563 m2 powierzchni użytkowej.

W inwestycji Matejki II etap – na własność (budynek B) mieszkania w stanie wykończonym, o wyższym standardzie wyposażenia dostępne były już od kwoty 3299 zł/m2.

Rate this post