Nowe mieszkania TBS w Grudziądzu

Wraz z pierwszymi dniami grudnia 64 rodziny z Grudziądza odebrały klucze do nowych mieszkań TBS na osiedlu Nowe Tarpno. Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiada już kolejne inwestycje mieszkaniowe.

W dwóch nowych czterokondygnacyjnych budynkach przy ulicach Stachury i Milczewskiego-Bruna znajdują się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Standardowo oddane „pod klucz” – ściany są pomalowane na biało emulsyjną farbą, w pokojach i przedpokoju na posadzkach zamontowano panele, a w kuchni i łazience płytki. Budynki przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Jak najszybciej chcemy pomalować pokoje i wstawić nowe meble, aby święta spędzić już w nowym mieszkanku. Kilka lat mieszkaliśmy w ciasnej kawalerce więc nie mogliśmy się już doczekać odbioru kluczy. – nie kryje wzruszenia pani Barbara Białas, która z mężem i dwójką dzieci zamieszka w trzypokojowym mieszkaniu.

Nabór chętnych na mieszkania rozpoczęto na początku 2010 roku, a budowa zaczęła się we wrześniu tego samego roku i trwała trzynaście miesięcy. W sumie TBS w Grudziądzu dysponuje już prawie 600 lokalami mieszkalnymi zlokalizowanymi przy ulicy Chełmińskiej, Kulerskiego, Solnej, Stachury oraz Milczewskiego-Bruna.

Plan inwestycyjny towarzystwa na kolejne lata obejmuje budowę budynku mieszkalnego przy ul. Waryńskiego, w którym znajdować się będzie 47 nowych mieszkań na wynajem jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 47,48 do 55,61 m2 (partycypacja 900zł/m2, kaucja 100zł/m2) i 44 na sprzedaż, a także powstanie domu mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Różanowicza. Zakończenie pierwszej inwestycji zaplanowano na maj 2013 r., natomiast realizacja drugiej odbędzie się w latach 2012-2015.

Rate this post