Oddano nowe mieszkania TBS w Gdańsku

Klucze do 125 mieszkań przekazało w poniedziałek Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mieszkania wykończone „pod klucz” mają średnią powierzchnię około 50 m kw., a ich cena za m kw. to 2,8 tys. zł. Część lokali jest dwupoziomowa.

Trzy nowe budynki mieszczą się przy ul. Jeleniogórskiej 15 , 15a i przy ul. Wilanowskiej 2 w Gdańsku. Oprócz mieszkań wybudowano też wewnątrzosiedlowe drogi, parkingi i chodniki.

Żeby otrzymać takie mieszkanie, trzeba było znaleźć się na miejskiej liście oczekujących na mieszkania i wnieść 30 proc. wartości inwestycji. Obecnie na liście oczekujących jest około 2,5 tys. chętnych. Średni czas oczekiwania na takie mieszkanie to trzy lata – wyjaśnia Michał Piotrowski z biura prasowego w gdańskim magistracie.

Mieszkania Gdańsk Jeleniogórska

Koszt całej inwestycji to ok. 17 mln zł, z czego ok. 6,3 mln zł pochodziło ze środków własnych spółki, 3,65 mln zł z wpłat przyszłych najemców, a ok. 7,05 mln zł to preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Tym samym metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkań kosztował około 2,8 tys. zł z VAT.

Gdańskie TBS działa od grudnia 1996 roku. Dzięki silnemu wsparciu miasta, zarówno w formie finansowej oraz w postaci gruntów pod budowę osiedli mieszkaniowych, towarzystwo do chwili obecnej wybudowało 1260 lokali mieszkalnych w osiedlach mieszkaniowych „Jeleniogórska”, „Wilanowska” oraz w Gdańsku- Stogach przy ul. Tamka 8 i 10. Ich cechą jest wysoki standard i atrakcyjna lokalizacja.

Obecnie GTBS prowadzi prace projektowe dotyczące dwóch kolejnych budynków przy ul. Wilanowskiej oraz pięciu budynków zlokalizowanych w Letnicy przy ulicach Niecałej, Suchej i Michny. Plany inwestycyjne sięgają roku 2020 i zakładają budowę około 1,5 tys. nowych mieszkań.
Wszystkie te mieszkania przeznaczone będą dla rodzin z gminnej listy oczekujących na mieszkanie.

Rate this post