Nowe mieszkania TBS w Świdnicy

36 rodzin już wkrótce będzie mogło zamieszkać w nowym budynku Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W poniedziałek, 29 października inwestycję uroczyście odebrano. Obiekt powstał przy ul. Jana Kilińskiego i jest drugim z czterech budynków, które zostaną zrealizowane w tym miejscu, w ramach zespołu budynków mieszkalno-usługowych.

Nowy budynek mieszkalny ma trzy klatki, w każdej wygospodarowano miejsce dla 12 mieszkań, a w podziemiach na miejsca postojowe. Nie było problemów z nalezieniem najemców, lista jest już kompletna – mówi Mirosław Gałek, prezes Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Gratulacje należą się wszystkim zaangażowanym w ten projekt – od czasu podjęcia decyzji, aż do jej realizacji. Dzięki temu możemy pochwalić się dobrym efektem końcowym w postaci przyjaznych mieszkań, nowoczesnych, a co najważniejsze energooszczędnych. Co ważne w ramach inwestycji powstał również garaż podziemny, który będzie służył nowym lokatorom – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Budowa budynku, realizowana przez firmę „Interbud” ze Szczawna-Zdroju, trwała niespełna półtora roku, a rozpoczęła się w czerwcu 2011 r. i zakończyła w połowie października 2012 r. W budynku powstało 36 mieszkań oraz 36 miejsc postojowych w garażu podziemnym.
Budynek wykonano w technologii tradycyjnej z zastosowaniem nowoczesnych energooszczędnych technologii, pokrycie dachu wykonano nową metodą – natryskową izolacją pianką poliuretanową TermoPiana.

Wszystkie mieszkania zostały osobno opomiarowane w indywidualne mini węzły tzw. logotermy z możliwością indywidualnej regulacji ciepła dostarczanego przez MZEC. Mieszkania wykończone zostały w wysokim standardzie „pod klucz”. W skład wyposażenia weszły m. in. panele podłogowe, płytki na podłogach i ścianach, pełny biały montaż w łazienkach i kuchniach.

Budowa bloku mieszkalnego kosztowała 5,77 mln zł z czego 2,73 mln zł środków ŚTBS pozyskał z kredytu z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozostałą kwotę – 3,03 mln zł Towarzystwo wyłożyło ze środków własnych – wnoszonych przez miasto Świdnica jako właściciela spółki.

Docelowo w całym zespole TBS przy ul. Kilińskiego powstanie 109 mieszkań, 96 miejsc postojowych i 2 lokale usługowe. Obecnie świdnicki TBS ma w swoich zasobach ponad 250 mieszkań.

3/5 - (1 vote)