Nowe mieszkania TBS w Rudzie Śląskiej

Zakończyła się budowa 48 mieszkań przy ul. Fitelberga w Rudzie Śląskiej. Wszystkie znalazły już swoich najemców. Inwestycja została zrealizowana przez Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie.

Kompleks dwóch budynków przy ul. Fitelberga składa się z 48 mieszkań. Znajdują się w nich 4 mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 36,90 m2 do 37,28 m2, 34 mieszkania dwupokojowe o metrażu od 52,95 m2 do 59,55 m2 oraz 10 mieszkań trzypokojowych o wielkości od 66,96 m2 do 71,37 m2. Jedno mieszkanie w budynku przystosowane jest dla osoby niepełnosprawnej. – Inwestycja była realizowana w okresie od sierpnia 2010 do października 2012 roku – informuje Leszek Wenda, prezes RTBS Sp. z o.o. – W sumie jej koszt wyniósł prawie 9,2 mln złotych, z czego prawie 6 milionów pochodziło z preferencyjnego kredytu zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego – dodaje.

Jak deklaruje RTBS Sp. z o.o., wszystkie mieszkania przy ul. Fitelberga znalazły już lokatorów, co świadczy o coraz większej popularności formy najmu proponowanej przez Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Lokalami w ramach TBS interesują się zwłaszcza osoby młode, których nie stać na kupno własnego mieszkania. – Coraz więcej rodzin zastanawia się nad najmem mieszkań z zasobów TBS – podkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Niewątpliwie głównymi powodami zainteresowania ofertą TBS-ów są wysokie ceny mieszkań na rynku komercyjnym oraz trudniejszy dostęp do kredytów – komentuje.

W Rudzie Śląskiej znajduje się 316 mieszkań należących do TBS. 200 z nich (przy ul. Kokota, Cynkowej i Kubiny) zostało wybudowanych przez Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego z siedzibą w Tarnowskich Górach, zaś 116 (przy ul. Dąbrowskiego, Tunkla i Fitelberga) przez Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego z siedzibą w Chorzowie. Łączna wartość udziałów gminy w obu spółkach wynosi 20,3 mln złotych.

 

Mieszkania Ruda Śląska
Nowy budynek TBS przy ul. Fitelberga w Rudzie Śląskiej
Rate this post