Nowe mieszkania TBS w Raciborzu

W Raciborzu przy ul. Eichendorffa zostaje oddane do użytku 20 mieszkań z tamtejszego TBS. Mieszkania rozdysponowano już wiele miesięcy wcześniej. – Zainteresowanie było spore, czterech chętnych na jedno mieszkanie o czymś świadczy – twierdzi wiceprezydent Ludmiła Nowacka. Budynków TBS-u jest w mieście już sześć. – Standard mieszkań jest wysoki – zapewnia Leszek Wenda, prezes Raciborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Raciborzu powołane zostało w 1998 roku w celu budowy budynków mieszkalnych. Gmina Racibórz posiada 100 procent udziałów w spółce. Budowa mieszkań finansowana jest z preferencyjnych kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto Racibórz wspomaga inwestycje przekazując grunty budowlane z zasobów gminy i środki finansowe.

Wielkość mieszkań budowanych przez RTBS waha się w granicach 31 m kw. (1 pokój) do 78 m kw. (3 pokoje). Mieszkania realizowane przez TBS są przekazywane najemcom w standardzie całkowitego wykończenia. Są wyposażone we wszystkie podstawowe urządzenia: wannę, umywalkę, zlewozmywak, muszlę klozetową, bojler i kuchenkę elektryczną. W łazienkach na ścianach i podłodze położone są płytki, a w budynkach oddanych po 2006 roku dodatkowo w pokojach panele oraz w przedpokoju i kuchni płytki podłogowe.

Plany inwestycyjne na najbliższe lata zakładają budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Lotniczej z 48 mieszkaniami oraz dwóch budynków przy ul. Przejazdowej, w których przewidzianych jest 40 mieszkań.

Rate this post