Nowe mieszkania TBS w Krośnie

To idealne mieszkania dla młodych rodzin, spełniające nowoczesne standardy, a dostępniejsze finansowo, szczególnie dla ludzi „na dorobku”, których nie stać na wzięcie kredytu. Budowa mieszkań w systemie TBS to niezwykle ważna część wsparcia jakie miasto może zaoferować osobom, które zdecydują się żyć i pracować w Krośnie – mówił Prezydent Krosna, podczas oddania do użytku nowego budynku.

Nowy blok przy ul. Szklarskiej w Krośnie to budynek czterokondygnacyjny, podpiwniczony, wyposażony w podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Pomieścił 36 mieszkań 2 pokojowych o powierzchni od 42,41 mkw. do 52,52 mkw. Mieszkania są w pełni wykończone – w pokojach i przedpokojach drewniane panele podłogowe, w kuchniach i łazienkach terakota i płytki ceramiczne, na wyposażeniu są urządzenia sanitarne i kuchenne. Wszystkie mieszkania mają do dyspozycji balkon oraz przydzieloną komórkę lokatorską. Na klatkach schodowych zainstalowano urządzenia pomiarowe energii elektrycznej, energii cieplnej, zimnej i ciepłej wody. Budynek wyposażony jest także w instalację odgromową. Do dyspozycji mieszkańców jest parking na 29 miejsc postojowych, a już niebawem dzięki porozumieniu z pobliskimi wspólnotami mieszkaniowymi powstanie plac zabaw dla dzieci z całego osiedla.

Mieszkania Szklarska Krosno
Wykończenie mieszkań przy ul. Szklarskiej w Krośnie

Partycypanci wpłacali po 800 zł za m2. Czynsz w nowych lokalach wynosi 8,60 zł za m2. – Musimy spłacić kredyt, który zaciągnęliśmy na budowę tego budynku. Myślę, że po 10 latach najemcy będą mieli już lżej, kredyt zostanie spłacony i czynsz będzie obniżony – informuje Stanisław Kubit, prezes TBS Krosno.

Inwestycja przy ul. Szklarskiej została zrealizowana w rekordowym tempie 11 miesięcy.

Rate this post