Nowe mieszkania TBS w Gdańsku

Dziś o godz. 13-tej 84 rodziny uroczyście odebrały klucze do nowo wybudowanych mieszkań w Gdańsku Łostowicach. Dwa budynki wybudowało gdańskie TBS „Motława”, które już przymierza się do kolejnych inwestycji.

Łącznie w dwóch blokach przy ulicy Kolorowej znalazło się 9 mieszkań jednopokojowych, 60 dwupokojowych i 15 trzypokojowych. Jeden lokal trzypokojowy położony na parterze przystosowany został do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Razem do użytku lokatorów oddanych zostało 84 gotowych do zamieszkania lokali. Do dyspozycji mieszkańców są także 22 garaże i jeden lokal usługowy.

Nowe budynki są kolejnymi z czterech realizowanych przez gdańskie TBS „Motława” w ramach IV etapu budowy osiedla „Zielone Wzgórze”. Pierwszy z czterech budynków oddano do użytkowania w listopadzie 2009 r. Znajdowało się w nim 49 mieszkań i 15 garaży. Do końca czerwca 2010 r. do użytkowania zostanie oddany również budynek mieszkalny nr 4. Zamieszkają w nim 52 rodziny.

Budowa kosztowała ponad 17 milionów złotych, z czego ponad 10 pochodziło z kredytu, który zaciągnęła spółka. Resztę przekazało miasto ze swojego budżetu, które jest jej właścicielem.

Dotychczas TBS „Motława” oddało do użytkowania 653 mieszkania. Jeszcze w tym roku zostanie rozpoczęta budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych ze 137 mieszkaniami przy ul. Trakt Św. Wojciecha. Będą to mieszkania przeznaczone dla najemców z gminnej listy oczekujących na mieszkanie.

Rate this post