Nowe mieszkania TBS w Częstochowie

Trwa zasiedlenie nowego budynku TBS w częstochowskiej dzielnicy Północ. Oddaniem do użytku 4-kondygnacyjnego budynku przy ul. Herberta 5 ZGM TBS zakończyło realizację VI etapu budowy osiedla.

Nowy budynek, w którym znajdują się mieszkania gotowe do natychmiastowego zamieszkania oddano wraz z kompletnym zagospodarowaniem terenu, parkingami, komunikacją wewnętrzną – drogą oraz zielenią. Znajduje się w nim 108 mieszkań, w sumie –  5311,12 m2 powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych.

Lokale wyposażono w kompletną armaturę sanitarną – krany, wanny, sedesy, umywalki, zlewozmywaki. W pomieszczeniach kuchennych znajdują się kuchenki gazowe. W pokojach na podłogach ułożono panele, a w łazienkach i kuchniach płytki podłogowe i kafelki na ścianach. Niektóre mieszkania dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Inwestycja ZGM TBS SA kosztowała ponad 16 mln złotych, z czego 10 mln 300 tys. zł to kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Reszta pochodzi z budżetu spółki i Gminy. Koszt 1 m2 mieszkania wyniósł 3028,32 zł.

Oddany do użytku blok jest siódmym w dzielnicy Północ. W sumie ZGM TBS Częstochowa wybudował tam w sześciu etapach 416 mieszkań na wynajem.

Rate this post