Powstaną nowe bloki w Poznaniu

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kończy z budową mieszkań w systemie deweloperskim i zamierza budować tylko na wynajem. W nowej inwestycji przy ulicy Palacza w Poznaniu ma być w sumie wybudowanych około 150 nowych mieszkań. Lista chętnych na mieszkanie z PTBS liczy już 600 nazwisk.

Ostatnimi inwestycjami wybudowanymi na wynajem były przekazane do użytku na początku 2010 roku 75 mieszkań przy ul. Konfederackiej, oraz w październiku 68 mieszkań przy ul. Drewlańskiej wybudowanych w ramach programu Mieszkanie dla Seniora.

Teraz Poznańskie TBS znów zacznie budować na wynajem, jednak w nieco innym systemie – na zasadach partnerstwa z prywatnym inwestorem. Nowe bloki mają stanąć na kilku działkach należących do PTBS przy ulicy Palacza.

Chcielibyśmy, by udało się tu wybudować siedem budynków z lokalami użytkowymi i miejscami postojowymi – mówi Arkadiusz Stasica, prezes spółki. – Na część tych mieszkań PTBS ma środki własne, niepochodzące z czynszów najemców – zaznacza.
Pozostała część miałaby być wybudowana przez prywatnego inwestora. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg.
Czekamy na wykonawcę z pieniędzmi, który wybuduje budynki na naszym gruncie i część mieszkań odda PTBS – dodaje Bogna Narożna, wiceprezes spółki.

Rate this post