Mieszkanie z losowania

23 lutego miała zapaść decyzja dotycząca listy osób, które otrzymają w najem mieszkania w nowo budowanym bloku Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na 42 mieszkania chętnych jest prawie 200 rodzin. Prezydent miasta zadecydował, że mieszkania zostaną przyznane w drodze losowania.

Blok powstanie w Tarnobrzegu przy ulicy Kopernika. Będzie to siedmiopiętrowy budynek mieszczący 42 mieszkania dwu- i trzy- pokojowe o powierzchni od 49,86 m2 do 69,40 m2.

Termin przyjmowania wniosków o najem mieszkań zakończył się z końcem stycznia. Do tego czasu wpłynęło 197 wniosków. Komisja przyjmująca wnioski nie była w stanie wybrać tych rodzin, którym należy się nowe lokum.
– Po przeanalizowaniu wszystkich wniosków, zdecydowaliśmy, że w pierwszej kolejności otrzymają mieszkania obecni lokatorzy TTBS, w sumie to 14 rodzin – wyjaśnia Andrzej Wójtowicz, wiceprezydent miasta i przewodniczący komisji. – 5 wniosków odrzuciliśmy ze względu na zbyt niskie dochody i jedną osobę ze względu na posiadanie mieszkania własnościowego. Kolejne 5 wniosków zostało odrzuconych ze względu na miejsce zamieszkania poza gminą Tarnobrzeg.-

Decyzją komisji, pozostałe mieszkania zostaną rozlosowane w publicznym losowaniu, które odbędzie się 3 marca br. o godz. 16 w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

– Podczas losowania ubiegający się będą rozdzieleni na 4 kategorie wg metrażu określonego we wniosku. Przy losowaniu do każdej kategorii lokalu zostaną wylosowane dodatkowo po 3 rodziny na listę rezerwową – wyjaśnia prezydent.

Przeczytaj także: Tarnobrzeskie TBS – aktualne inwestycje

Koniecznie sprawdź  Co, jeśli nie MDM? [PORADNIK] domowy!