Małe i tanie w budowie projekty domów gotowych

Tani w budowie dom to marzenie większości inwestorów. Choć niektórym może ono wydawać się nierealne, w rzeczywistości jest całkiem łatwe do zrealizowania.

Wystarczy bowiem wybrać odpowiedni projekt domu gotowego, aby móc wznieść go za stosunkowo niewielką cenę. Czym cechują się tanie w wykonaniu budynki mieszkalne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym wyróżniają się tanie w budowie projekty domów?

01.murator-dl400a-ze-swietlikami-wariant-i-etap-i-rekreacyjny-domy_3152_19_41223

W katalogu pracowni architektonicznej nie brakuje interesujących projektów domów gotowych, spośród których każdy z nas może wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Takie tanie w budowie domy wyróżniają się kompaktową i prostą bryłą, która umożliwia ograniczenie ilości zużytych materiałów budowlanych.

Zazwyczaj posiadają one nieskomplikowany, dwuspadowy dach, niemniej nie brakuje również propozycji z pokryciem czterospadowym lub płaskim, które trafią w zróżnicowane gusta inwestorów.

Aby realizacja przedsięwzięcia budowlanego nie nadwyrężyła naszych funduszy, zwróćmy uwagę w szczególności na projekty o niewielkiej powierzchni zabudowy. Starannie dopracowane koncepcje domów o metrażu ok. 30-40 m2 zapewnią niezbędną przestrzeń do życia dla 2-3 osobowej rodziny.

Nieco większe budynki o wielkości od 50 m2 wzwyż będą natomiast odpowiednie dla rodziców z dwójką dzieci, stanowiąc ciekawą alternatywę dla mieszkania w bloku. Bez względu na ich metraż, cechują się one nowoczesną, atrakcyjną stylistyką, doskonale wpisując się w miejskie i wiejskie otoczenie.

Dlaczego warto zdecydować się na projekty małych domów gotowych?

Inwestorzy niejednokrotnie zastanawiają się, czy mały i tani w budowie projekt domu gotowego będzie dobrym wyborem. Jeżeli i my mamy podobne wątpliwości, weźmy pod uwagę najważniejsze zalety takich budynków. Przede wszystkim nawet najmniejszy, wolnostojący dom zapewni nam znacznie większy poziom prywatności i niezależności, niż mieszkanie w obiektach wielorodzinnych.

Usytuowany na odpowiednio zaaranżowanej działce, umożliwi codzienny kontakt z naturą i wypoczynek na świeżym powietrzu, ułatwiając relaks w komfortowych warunkach. Wspólna strefa dzienna takiego małego domu będzie sprzyjać zacieśnianiu więzi rodzinnych, a osobne sypialnie zapewnią niezbędną prywatność wszystkim mieszkańcom.

Mały dom o prostej bryle będzie tani w budowie, niejednokrotnie eliminując konieczność zaciągania kredytu hipotecznego. Będzie on również przystępny cenowo w późniejszym utrzymaniu, nie generując nadmiernych rachunków za ogrzewanie. Jego niewielkie pomieszczenia będą wyjątkowo przytulne, gwarantując komfortowe warunki do życia dla domowników w każdym wieku.

Ich stosunkowo nieduża powierzchnia sprawi, że będą one niedrogie w urządzeniu czy remoncie, a także wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości. Aranżując ich wnętrza, znacznie rzadziej popełnimy również błędy – im mniejsza jest bowiem dostępna przestrzeń, tym staranniej planuje się jej zagospodarowanie.

Mały i tani w budowie gotowy projekt domu to najlepsze rozwiązanie dla oszczędnych i rozważnych inwestorów. Pomimo stosunkowo niedużej powierzchni, zapewni on niezbędną przestrzeń do życia, nie nadwyrężając zarazem funduszy przeznaczonych na realizację inwestycji.

W sprzedaży dostępne są zróżnicowane projekty domów, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Dzięki nim możliwe będzie zrealizowanie marzeń o własnym, funkcjonalnym i estetycznym budynku mieszkalnym, który będzie przystępny cenowo zarówno na etapie wznoszenia i urządzania, jak i późniejszej eksploatacji.

Zdjęcie: Projekt DL400a – Ze świetlikami – wariant I (etap I) (rekreacyjny) z kolekcji Muratora, arch. Marek Dąbrowski

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Rate this post
O Redakcja 332 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl