Lampki choinkowe dają niesamowity urok!

Świąteczne dekoracje to sposób na stworzenie nastroju, dzięki któremu oczekiwanie na Boże Narodzenie nabiera szczególnego klimatu. Ozdobną oprawę świąt tworzą świece, stroiki, tematyczne figurki, a wreszcie także udekorowane zielone drzewko oraz ponadczasowe lampki.

Te ostatnie bardzo często wykorzystywane są przez cały rok nie tylko w dekoracjach bożonarodzeniowych, ale również do stworzenia wyjątkowego nastroju na przykład w restauracji, w sypialni czy w ogrodzie.

Delikatne, klimatyczne światełka mają niezwykły urok. Podobnie jak blask świec, budują nastrój, który sprzyja bliskości, relaksowi i zwierzeniom. Jakie lampki choinkowe warto wybrać?

Lampki choinkowe LED

lampki-na-choinke

Jeśli masz w swoim domu stare, zakurzone lampki choinkowe w tradycyjnym wydaniu, istnieje spora szansa, że w tym roku już z nich nie skorzystasz. Produkty tego typu mają bowiem dużą tendencję do szybkiego nagrzewania się i przepalania.

Wystarczy jedna spalona żaróweczka, aby cały łańcuch przestał działać. W przypadku lampek choinkowych LED nie mamy takiego problemu. Warto wymienić stary komplet światełek na nowszy model również z wielu innych powodów.

Po pierwsze, lampki LED są energooszczędne. W przeciwieństwie do tradycyjnych światełek pobierają znacznie mniejsze ilości prądu, dlatego można cieszyć się nimi bez wyrzutów sumienia. Włączane wieczorami lampki choinkowe LED nie nadszarpną domowego budżetu, który w okresie świątecznym i tak jest już zwykle mocno nadwyrężony.

Po drugie, lampki LED nie nagrzewają się, a co za tym idzie są znacznie bezpieczniejszą dekoracją, którą można bez obaw umieścić nie tylko na świątecznym drzewku, ale nawet na zasłonach czy w dowolnym innym miejscu.

Po trzecie, technologia LED pozwala na stworzenie niezwykłych efektów świetlnych. Do wyboru mamy nie tylko wiele kolorów światełek, ale również różne kształty lampek. Dzięki funkcji flash, dekoracja z udziałem lampek choinkowych LED może migotać, a nawet imitować padający za oknem śnieg.

Lampki świąteczne zewnętrzne

Niskie zużycie energii i bezpieczeństwo użytkowania lampek LED sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się przystroić nimi nie tylko wnętrza, ale również całą fasadę domu, drzewka przy podjeździe lub cały ogród. Dzięki takim instalacjom mieszkanie nabiera świątecznego klimatu, a wraz z nim cała ulica.

Efekt zachwyca przede wszystkim dzieci, które podziwiają takie rozświetlone świąteczne uliczki z okien samochodów czy podczas spacerów. Tak naprawdę, ozdobione światełkami domy podobają się również dorosłym, którzy nierzadko prześcigają się z sąsiadami w rywalizacji o efektowniej przybraną elewację.

Jakie lampki świąteczne zewnętrzne mamy do wyboru? Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku węże świetlne, którymi można otoczyć na przykład krzewy, drzewa czy lampy zamontowane na podwórku. Dzięki ich elastyczności istnieje także możliwość stworzenia naprawdę efektownych instalacji na metalowych stelażach, stąd w ogrodach mogą zagościć świetliste postaci saren czy reniferów.

Na zewnątrz sprawdzą się także zwykłe łańcuchy światełek wodoodpornych oraz kurtyny świetlne czy sopelki, które wiesza się najczęściej przy krawędzi dachu. Takie lampki często oferują również dodatkowe efekty świetlne bazujące na funkcji flash.

Choinka sztuczna czy prawdziwa?

Odwieczne pytanie zadawane w milionach domów przed świętami z pewnością pojawi się na wokandzie również w tym sezonie – choinka sztuczna czy prawdziwa? Tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie i oba rozwiązania każdego roku mają swoich zwolenników i przeciwników.

Choinka prawdziwa jest bez wątpienia bardziej klimatyczna. Stanowi rozwiązanie tradycyjne, wprowadza do wnętrz nie tylko świeży, zielony kolor, ale również niezwykły zapach iglastego drzewka. Jest naturalna i oryginalna.

Jednocześnie sprawia jednak znacznie więcej problemów związanych z utrzymaniem jej we wnętrzu. Wymaga odpowiedniego montażu – najlepiej w pojemniku z ziemią, aby można było podlewać ją w celu przedłużenia jej trwałości. Oczywistym problemem są także osypujące się igły, które wymagają sprzątania nawet kilka razy dziennie.

Tymczasem choinka sztuczna, chociaż pozbawiona aromatu świeżego drzewka, jest zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Kupujemy ją raz na wiele lat. Jej igły nie osypują się i nie tworzą bałaganu.

Odpowiednio przechowywana jest gotowa do dekorowania natychmiast po wyjęciu jej z ochronnej folii, choć niekiedy może wymagać dodatkowego odświeżenia. Dobrej jakości sztuczna choinka do złudzenia przypomina prawdziwe drzewko.

Ma intensywny kolor, naturalną strukturę i igły, które z pewnej odległości trudno jest określić mianem sztucznych. Czasami naprawdę starannie wykonaną sztuczną choinkę trzeba dotknąć i powąchać, aby przekonać się, czy nie jest prawdziwym drzewkiem.

Którą więc wybrać? Należy zastanowić się, na czym zależy nam bardziej. Jeśli wiernie kultywujemy tradycję, prawdopodobnie nic nie przekona nas do zmiany naturalnego drzewka na sztuczne. Jeżeli jednak bardziej zależy nam na wygodzie, być może warto rozważyć inwestycję w wysokiej jakości choinkę ze sztucznego igliwia.

4.9/5 - (7 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl