KTBS Zielona Góra oddaje do użytku 70 mieszkań

W zielonogórskim, na osiedlu Śląskim powstał 3 klatkowy blok w którym własny kąt znajdzie 70 rodzin. Inwestycja kosztowała Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego 16 mln zł. A to dopiero pierwszy etap, powstaną wkrótce kolejne budynki których zamieszkał łącznie 220 rodzin!

W bloku znajdują się w większości dwupokojowe mieszkania o metrażu 48 m kw. nie zabrakło także kilku kawalerek. Blok jest pięciokondygnacyjny z nowoczesną windą, podziemia bloku mieszczą 17 garaży do dyspozycji lokatorów. Na parterze bloku mają znajdować się gabinety lekarskie więc o opiekę medyczną nie będzie trudno, znajdą się w bliskim sąsiedztwie.

Komu przypadły mieszkania?

Szczęśliwymi lokatorami zostały osoby/rodziny  które oczekiwały mieszkań socjalnych, druga połowa mieszkań trafiła do osób które starały się o przydział mieszkań w systemie TBS od lat.

Jak wyglądają mieszkania od KTBS Zielona Góra?

Mieszkania zostały kompleksowo wyposażone i wykończone. Sciany we wszystkich lokalach są w białym kolorze. W kuchni oraz łazience położono płytki a w pokojach leżą panele podłogowe. Łazienka posiada zainstalowane wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne. Kuchnie wyposażono w elektryczną kuchenkę (zapewne kuchnie indukcyjną) z piekarnikiem oraz zlewozmywak i szafkę.

Inwestycję KTBS wsparł Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) kwotą 2,5 mln zł.

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiada, że powyższa inwestycja nie jest ostatnim przedsięwzięciem Towarzystwa. Na os. Śląskim w Zielonej Górze KTBS zapowiada wybudowanie kolejnych 3 budynków. Każdy z budynków będzie posiadał 50 mieszkań. Podsumowując, na os. Śląskim w Zielonej Górze będą 4 budynki które pomieszczą w sobie 220 mieszkań i 50 garaży dla lokatorów.

KTBS złożył już dwa kolejne wnioski do BGK na budowę dwóch budynków w których znajdą się mieszkania trzypokojowe oraz kawalerki. Jak wspomina prezes KTBS w Zielonej Górze, można już składać wnioski na te mieszkania.

 

Jak otrzymać mieszkanie TBS

Rate this post