TBS przerobi koszary wojskowe na mieszkania

ZGM TBS w Szczecinku jest na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie budynku koszarowego na wielorodzinny budynek mieszkalny. Niedługo potem obok koszarowca powstanie nowy blok.

Stan techniczny budynku koszarowego przy ulicy Polnej w Szczecinku pozostawia wiele do życzenia. Eksploatacji obiektu zaprzestano 20 lat temu i od tego czasu pozostawał zdewastowanym pustostanem. Pomieszczenia wewnątrz nie mają wiele wspólnego z mieszkalnictwem wielorodzinnym, więc projektanta i wykonawcę inwestycji czeka trudne zadanie.

W byłym koszarowcu zaplanowano około 25 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 30 do 70 m2. Mieszkania jak przystało na standard TBS, zostaną wykończone tak, by można było w nich natychmiast zamieszkać. Na wyposażeniu lokali znajdą się m.in. niezbędne urządzenia sanitarne, sprzęt kuchenny, oprawy oświetleniowe oraz instalacje (telewizja, internet, telefon). Mieszkania na parterze zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem remont zakończy się w trzecim kwartale 2015 roku.

Równolegle ZGM TBS przygotowuje drugie przedsięwzięcie inwestycyjne przy ul. Polnej. Tym razem będzie to nowy budynek z 30 mieszkaniami. Nie podjęto jeszcze decyzji w jakiej formule będą dostępne mieszkania – TBS na wynajem, czy deweloperskie własnościowe. Realizację tej inwestycji Spółka wstępnie planuje na lata 2015-2016.

Rate this post