Kolejka po mieszkania w Olkuszu

Już 220 osób czeka na kolejne mieszkania w Olkuskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Ostatnio radni miejscy przekazali działkę pod budowę następnego bloku. Budowa się zacznie, gdy tylko przyznany zostanie kredyt. Wniosek został złożony już rok temu.

Działka mieści się przy ul. Osieckiej. Według wstępnych założeń w bloku, który zostanie na niej zbudowany, ma powstać 49 mieszkań, o powierzchni od 36 do 65 mkw. Byłby to największy, metrażowo oraz pod względem liczby mieszkań, budynek TBS-u. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa.

Wniosek o kredyt Olkuskiego TBS został wysoko oceniony. Na rozpatrzenie czeka już od września ubiegłego roku. Zazwyczaj taka procedura trwała trzy miesiące. Teraz wszystko się przedłuża z powodu zmiany przepisów i likwidacji Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.

Blok na Osieckiej będzie szóstą inwestycją TBS–u w mieście. Miesiąc temu przekazano klucze do 44 mieszkań w bloku przy ul. Armii Krajowej. Zamieszka tam 87 osób. Oczekujących na kolejne lokale ciągle przybywa.

Przeczytaj także:

Olkuskie TBS – aktualne inwestycje