Katowickie TBS nagrodzone w konkursie „Budowa Roku 2011”

Nagrodę I stopnia w kategorii obiekty mieszkalne, zdobyło Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego za nowe budynki przy ul. Sławka na osiedlu Witosa. Celem Konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Konkurs służy promocji inwestorów i wykonawców.

W Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pracujemy nad projektem, który połączy rozproszone w różnych ustawach regulacje dotyczące budowlanego procesu inwestycyjnego w jednym akcie prawnym. Żeby nie trwonić czasu już teraz przygotowujemy ustawę budowlaną, która wprowadzi przyjazne inwestorom procedury sytuowania obiektów budowlanych, gwarantując konstytucyjną zasadę praworządności – mówił 29 maja br. w Warszawie wiceminister Janusz Żbik podczas uroczystego wręczenia nagród XXII Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Roku 2011”.

Osiedle Katowickiego TBS przy ul. Sławka zostało zaprojektowane na terenach poprzemysłowych. Składa się ono z pięciu budynków mieszkalnych mających łącznie 446 mieszkań, z których trzy budynki (A, B i C) mają garaże podziemne. W każdym budynku jest jedna klatka schodowa z windą. Nad częścią garaży zaprojektowano w poziomie parteru obszerne tarasy ze stanowiskami postojowymi. Każde z mieszkań piętrowych ma duży balkon lub loggię. Budynki mają od 5 do 7 kondygnacji.

W każdym z budynków przystosowano po 1 mieszkaniu na parterze dla osób niepełnosprawnych. Budynki zostały wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje. Całość prac wykonano w ciągu 59 miesięcy. Architekturę osiedla zaprojektował Krzysztof Kałużny, a konstrukcję Robert Szota.

 

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Zarząd Katowickiego TBS odbiera nagrodę Budowa Roku 2011
Osiedle Sławka - Witosa
Nagrodzone osiedle przy ul. Sławka w Katowicach
Rate this post