Jakie krzesła do drewnianego stołu wybrać?

Drewno to najbardziej popularny surowiec stosowany do wyrobu stołów. Oczywiście niejedyny, bo współcześnie projektanci mebli proponują bardzo różnorodne materiały. Nie brakuje oryginalnych modeli ze szklanym albo kamiennym blatem wspartych na metalowym stelażu. W zależności od stylistyki wnętrza mogą być one naprawdę bardzo trafionym wyborem.

Jednak tradycyjne drewniane stoły goszczą w większości polskich domów, doskonale wpisując się w różne aranżacje, zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne, bo drewno jest niezwykle uniwersalne. Przy tym jest to surowiec, który wprowadza do wnętrza wyjątkowo przytulną atmosferę.

Nic więc dziwnego, że tak chętnie jest wybierany. Aby stół był użyteczny, musi być otoczony komfortowymi krzesłami. Jeśli Ty też zdecydowałeś się na drewniany stół i poszukujesz krzeseł, które będą do niego pasować, skorzystaj z naszych porad i stwórz niebanalną aranżację pomieszczenia!

Jakie krzesła pasują do drewnianego stołu?

krzesla-do-drewnianego-stolu-1024x683

Drewniane stoły znacznie różnią się między sobą wyglądem. Tworzone są z różnych gatunków drewna, m.in. dębowego, bukowego, jesionowego, orzecha amerykańskiego, czy tekowego oraz wielu, wielu innych.

Poszczególne rodzaje różnią się nie tylko swoimi właściwościami, ale także wizualnie są bardzo odmienne. Mają mniej lub bardziej regularny i widoczny rysunek słojów, jedne są jasne, inne z kolei ciemne. Mogą mieć też różne wykończenie w zależności od zastosowanej bejcy, czy lakieru.

Jeśli do drewnianego stołu dobieramy krzesła o drewnianej konstrukcji, najlepiej niech będzie ona z tego samego drewna i o takim samym wykończeniu. Pamiętajmy, aby nie łączyć drewna o różnych odcieniach, szczególnie ciepłych i chłodnych.

Takie zestawienia wyraźnie nie pasują do siebie. Niekoniecznie musimy jednak decydować się na krzesła drewniane. Drewniany stół jest na tyle uniwersalny, że pozwala na tworzenie aranżacji z krzesłami tapicerowanymi różnorodnymi tkaninami obiciowymi, czy skórą (naturalną lub ekologiczną), a także z modelami, których siedziska wykonano z tworzyw sztucznych.

Decyzja o tym, jakie krzesła do drewnianego stołu wybrać, powinna być zatem podyktowana stylistyką wnętrza. Każdy styl preferuje inne materiały i inny design. Szeroką ofertę krzeseł drewnianych znajdziesz na https://mebi.pl/129-krzesla-drewniane

Fotele zamiast krzeseł? Czy to dobry pomysł na siedziska do drewnianego stołu?

Aktualne trendy wnętrzarskie często wykorzystują nieoczywiste rozwiązania, które zaskakują kreatywnością, odejściem od standardowych, wręcz „oklepanych” pomysłów. Nutka awangardy sprawi, że aranżacja będzie zachwycać oryginalnością i pozwoli wyróżnić się na tle typowych konceptów.

Aby wyjść poza utarte schematy, z powodzeniem możemy zastąpić krzesła ustawione przy drewnianym stole fotelami o lekkiej konstrukcji, np. na wysokich cienkich nóżkach, wyposażonymi w szerokie siedzisko i oparcie oraz wygodne podłokietniki.

Wybierając fotele do drewnianego stołu, nie tylko urządzimy niebanalne wnętrze, ale również zapewnimy sobie ponadprzeciętny komfort siedzenia. A przecież to też bardzo istotne, zwłaszcza gdy uwielbiamy spędzać długie godziny na spotkaniach towarzyskich, czy rodzinnych. Wygodne krzesła tapicerowane znajdziesz na https://mebi.pl/128-krzesla-tapicerowane

Krzesła do okrągłego stołu – czy można łączyć różne modele?

Komplet jednakowych krzeseł nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Jak już zostało wspomniane, drewniany stół to bardzo uniwersalny mebel, który umożliwia wdrażanie wszechstronnych pomysłów w zakresie doboru krzeseł.

Można nawet pozwolić sobie na totalny miszmasz, łącząc krzesła tapicerowane w różnych kolorach, z różnych materiałów, czy nawet o zupełnie innym designie.

Ciekawym pomysłem będzie ustawienie przy krótszych krawędziach blatu foteli, a przy dłuższych krzeseł albo wykorzystanie w aranżacji ławki. Taki kontrolowany chaos jest na topie, a tego rodzaju kompozycja pozwoli Ci wyjść poza szablonowy sposób dekoracji wnętrz i wykazać się szczególnym polotem.

Wybrane z namysłem krzesła do drewnianego stołu sprawią, że we wnętrzu zagości harmonia i porządek, nawet wtedy, jeśli urządzisz swoje mieszkanie z zamierzonym efektem eklektyzmu, czy artystycznego nieładu.

Po prostu wszystko będzie do siebie pasować. Jeśli więc zgłębiasz temat, jakie krzesła do drewnianego stołu wybrać, bez wątpienia spójny wygląd wnętrza nie jest Ci obojętny. A to punkt wyjścia do stworzenia dobrej aranżacji. Dołóż do tego nasze wskazówki, a z pewnością uzyskany efekt zaskoczy wszystkich! Bo przecież tradycyjny drewniany stół nie oznacza, że wnętrze będzie nudne!

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl