Jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim domu?

Co zrobić, jeśli nie mamy pod ręką odpowiednich elektronarzędzi, by samodzielnie przeprowadzić naprawy? Za wezwanie fachowca trzeba zapłacić, a nie zawsze może on od razu do nas przyjechać.

Solidny zestaw podstawowych narzędzi zdecydowanie jest czymś, w co warto zainwestować, by zaoszczędzić pieniądze, a w dodatku szybko samodzielnie zadbać o dom i podwórze.

Ułatwienie napraw i remontów

Dom to miejsce, w którym spędzamy najlepsze chwile i oddajemy się relaksowi. Chociaż chętnie o niego dbamy, w każdym budynku od czasu do czasu trzeba wykonać drobne prace naprawcze lub konserwacyjne. Odpowiednio dobrany zestaw narzędzi sprawi, że wiele rzeczy będziemy w stanie zrobić samodzielnie. Położenie płytek, zbudowanie altany lub stołu – to zadania, których efekt cieszy oko oraz wywołuje uczucie satysfakcji.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka to niezbędne narzędzie do wykonania wielu drobnych prac zarówno w domu, jak i warsztacie. Służy do wiercenia w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych, a także do wkręcania i wykręcania wszelkiego rodzaju wkrętów. Do okazyjnego skręcania mebli wystarczy najprostsze urządzenie, jeśli jednak chcemy np. zbudować altanę, przyda się solidniejsza i poręczniejsza wiertarko-wkrętarka.

Jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim domu?

Zakrętarka udarowa jest kompaktowym urządzeniem, które idealnie sprawdza się przy odkręcaniu zapieczonych wkrętów. Jej funkcje to wkręcanie i wykręcanie śrub, nakrętek oraz wkrętów. Potrafi przebić się przez bardzo twardy i wymagający materiał, a dzięki dużemu momentowi obrotowemu wkręca nawet większe śruby w gruby beton, blachę lub stal. Do szlifowania dużych powierzchni najlepiej zaopatrzyć się w szlifierkę taśmową, a do mniejszych – w oscylacyjną.

Szlifierka oscylacyjna jest przeznaczona do prac szlifierskich na płaskich i równych powierzchniach drewnianych. Wygładzimy nią drewno oraz usuniemy z niego resztki starego lakieru i uporczywe zabrudzenia. Niezawodnym narzędziem do precyzyjnego cięcia w drewnie będzie wyrzynarka, z kolei do pracy z metalem, kamieniem lub betonem przyda się szlifierka kątowa z odpowiednią tarczą.

Za pomocą tego urządzenia usuniemy nawet zadziory z metalu. Szlifierka kątowa wyposażona w odpowiednie końcówki robocze posłuży także do zdzierania rdzy lub polerowania.

Wygodne elektronarzędzia do wykonywania prac przydomowych

Najwygodniejsze są narzędzia zasilane akumulatorowo, ponieważ podczas ich używania nie trzeba zastanawiać się, do którego gniazdka je podłączyć ani nie musimy szukać przedłużacza. Jedną z rzeczy bardzo ułatwiających pracę jest też latarka akumulatorowa. To przedmiot, który każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim domu, aby móc wykonywać naprawy o każdej porze i w nawet trudno dostępnych, ciemnych miejscach.

Przydaje się zarówno jako podstawowe, jak i dodatkowe źródło oświetlenia, a model z uchwytem antypoślizgowym jest jeszcze bardziej poręczny. Odpowiednio wyprofilowana latarka może być ustawiona pod odpowiednim kątem lub zawieszona na gwoździu albo haku.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl