Jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim domu?

Co zrobić, jeśli nie mamy pod ręką odpowiednich elektronarzędzi, by samodzielnie przeprowadzić naprawy? Za wezwanie fachowca trzeba zapłacić, a nie zawsze może on od razu do nas przyjechać.

Solidny zestaw podstawowych narzędzi zdecydowanie jest czymś, w co warto zainwestować, by zaoszczędzić pieniądze, a w dodatku szybko samodzielnie zadbać o dom i podwórze.

Ułatwienie napraw i remontów

Dom to miejsce, w którym spędzamy najlepsze chwile i oddajemy się relaksowi. Chociaż chętnie o niego dbamy, w każdym budynku od czasu do czasu trzeba wykonać drobne prace naprawcze lub konserwacyjne. Odpowiednio dobrany zestaw narzędzi sprawi, że wiele rzeczy będziemy w stanie zrobić samodzielnie. Położenie płytek, zbudowanie altany lub stołu – to zadania, których efekt cieszy oko oraz wywołuje uczucie satysfakcji.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka to niezbędne narzędzie do wykonania wielu drobnych prac zarówno w domu, jak i warsztacie. Służy do wiercenia w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych, a także do wkręcania i wykręcania wszelkiego rodzaju wkrętów. Do okazyjnego skręcania mebli wystarczy najprostsze urządzenie, jeśli jednak chcemy np. zbudować altanę, przyda się solidniejsza i poręczniejsza wiertarko-wkrętarka.

Jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim domu?

Zakrętarka udarowa jest kompaktowym urządzeniem, które idealnie sprawdza się przy odkręcaniu zapieczonych wkrętów. Jej funkcje to wkręcanie i wykręcanie śrub, nakrętek oraz wkrętów. Potrafi przebić się przez bardzo twardy i wymagający materiał, a dzięki dużemu momentowi obrotowemu wkręca nawet większe śruby w gruby beton, blachę lub stal. Do szlifowania dużych powierzchni najlepiej zaopatrzyć się w szlifierkę taśmową, a do mniejszych – w oscylacyjną.

Szlifierka oscylacyjna jest przeznaczona do prac szlifierskich na płaskich i równych powierzchniach drewnianych. Wygładzimy nią drewno oraz usuniemy z niego resztki starego lakieru i uporczywe zabrudzenia. Niezawodnym narzędziem do precyzyjnego cięcia w drewnie będzie wyrzynarka, z kolei do pracy z metalem, kamieniem lub betonem przyda się szlifierka kątowa z odpowiednią tarczą.

Za pomocą tego urządzenia usuniemy nawet zadziory z metalu. Szlifierka kątowa wyposażona w odpowiednie końcówki robocze posłuży także do zdzierania rdzy lub polerowania. Warto sprawdzić ofertę elektronarzędzi np. na stronie https://fixero.com/produkty/elektronarzedzia.html.

Wygodne elektronarzędzia do wykonywania prac przydomowych

Najwygodniejsze są narzędzia zasilane akumulatorowo, ponieważ podczas ich używania nie trzeba zastanawiać się, do którego gniazdka je podłączyć ani nie musimy szukać przedłużacza. Jedną z rzeczy bardzo ułatwiających pracę jest też latarka akumulatorowa. To przedmiot, który każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim domu, aby móc wykonywać naprawy o każdej porze i w nawet trudno dostępnych, ciemnych miejscach.

Przydaje się zarówno jako podstawowe, jak i dodatkowe źródło oświetlenia, a model z uchwytem antypoślizgowym jest jeszcze bardziej poręczny. Odpowiednio wyprofilowana latarka może być ustawiona pod odpowiednim kątem lub zawieszona na gwoździu albo haku.

5/5 - (1 vote)
O Redakcja 332 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl